Kokosová voda - tropický ostrov vo fľaši

Veronika Shoebridge

Voda tvorí 50 až 60% hmotnosti tela dospelého človeka a až 80% mozgu. Bez vody sme vyradení, neschopní koncentrácie, bez vody sa ani živiny prijímané jedlom v tele nepohnú tam, kam majú. Bez vody jednoducho nie je život. No nie je voda ako voda. V ostatnom čase mnoho ľudí objavuje čaro pitia kokosovej vody.

Kokosová voda. Exotika vo fľaši
27. JUL 2017

Kokosová voda sa získava z plodoch mladého kokosu, čiže je to čistá príroda. Je izotonická a mimoriadne vhodná ako súčasť každodenného pitného režimu, keďže je skvelá na uhasenie smädu a osvieži. Niečo vhodné na horúčavy, ktoré v týchto dňoch zažívame.

Jej chuť je jemne orechová a najlepšie chutí, ak ju pred vypitím poriadne schladíte.

Je skutočne zdravá alebo je to reklamný ťah?

Kokosová voda je ideálnou formou, ako svojmu telu dodať potrebnú hydratáciu a okrem toho je zdrojom minerálov, vitamínov a vôbec zdravia pre ľudské telo.

Obsahuje proteíny, minerály a iné dôležité živiny ako železo, fosfor, vápnik či horčík.

Dokonca sa o nej hovorí, že je najzdravším nápojom, aký na zemi existuje. Svojej momentálnej sláve vďačí najmä Hollywoodu a jeho slávnym obyvateľom, akými sú Rihanna, Lady Gaga či Madonna, ktoré ju pijú pre jej údajnú schopnosť rýchlo spaľovať tuky.

Pije aj Hollywood

No ľudia si kokosovú vodu často mýlia s kokosovým mliekom, ktoré už až také zdravé nie je. Obsahuje množstvo tuku, ale voda je skutočne z 95% len voda. To, čo tvrdia hollywoodske hviezdy o schopnosti kokosovej vody urýchliť chudnutie a spaľovanie tukov, je skutočne pravda. Obsahuje minimum kalórií, takmer žiaden cukor a absolútne žiaden cholesterol. Vďaka pravidelnému pitiu udržiava telo v optimálnej teplote.

Kokosová voda sa počas posledných pár rokov stala celosvetovým fenoménom a jej pitie doslova módnym trendom. Zväčša práve vďaka vplyvu hollywoodskych hviezd, no v neposlednom rade aj vďaka svojim nesporným zdravotným benefitom.

U nás ju bez problémov kúpite v sieťach dm drogérií po celom Slovensku. 

kokosova voda

Foto: dm drogerie markt

Zdroj ilustračnej fotky: strecosa, CC0

 

 

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kokosová voda - tropický ostrov vo fľaši

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1736
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.