10 najlepších kníh (nielen) o cvičení

Veronika Shoebridge

Kniha je najobľúbenejší darček. Ak potrebujete pomôcť s tipmi na knihy, ktoré sa týkajú zdravého životného štýlu a cvičenia, tu je náš zoznam zostavený v spolupráci s Panta Rhei. Viac o podobných knihách nájdete v našom spoločnom projekte Fitknihy.sk.

10 najlepších kníh (nielen) o cvičení
Zdroj: Snufkin, Stocksnap.io, CC0
9. NOV 2017

Zdravé rýchlovky

Kniha 60 receptov, do ktorej radami prispelo 15 rôznych odborníkov, je plná zdravých, rýchlych, cenovo dostupných a najmä úžasne chutiacich jedál. Ulahodia chuťovým bunkám a nakopnú zdravie. Každý recept má aj nutričné hodnoty. Jednoznačná kuchynská nutnosť každého vyznávača zdravého životného štýlu a dobrého jedla zároveň.

107 neodolateľných smoothie receptov

Smoothies asi nikdy z módy nevyjdú. Sú zdravé, rýchle a chutné. Nehovoriac o tom, že pre mnohých ľudí nie sú tekutinou, ale tekutým jedlom. Sú skvelou alternatívou raňajok pre tých, ktorým ráno príliš nechutí alebo nemajú veľa času na prípravu zdravých a vyvážených raňajok. Či už budú čisto ovocné, zeleninové alebo kombinácia, je už len na vašej fantázii.

Nesladím

Kniha o tom, ako sa zbaviť závislosti na cukre, ktorý sa snáď nachádza už všade. Nielenže je cukor nezdravý a spôsobuje množstvo zdravotných problémov, ale ľudia si na ňom dokážu vypestovať závislosť. Táto kniha vám dokonca zodpovie aj na otázku, ako táto závislosť vzniká.

Päť tibeťanov

Kniha pre všetkých jogínov. Obsahuje systém síce jednoduchých, ale veľmi účinných jogových cvikov. Tento systém cvičení vznikol v Himalájach. Cvičením týchto cvikov podporíte pružnosť, silu a duševnú bystrosť.

Cviky blahodárne vplývajú na kardiovaskulárny systém, podporia pohodu a úžasne vás uvoľnia.

Väčší, štíhlejší, silnejší

Skvelá kniha plná rád ako si správne nastaviť tréningový plán, ako si vybrať z obrovského množstva výživových doplnkov ten správny pre vás, či ako dodržať sebadisciplínu. Je v nej ešte viac, takže by vám nemala chýbať vo vašej “zdravej knižnici”.

Z fitka do kuchyne

V tejto knihe sú recepty na zdravé sladké raňajky či desiaty, ale aj jedlá vhodné na špeciálne príležitosti, napr: narodeniny, Vianoce, či ako dezert. A žiadna biela múka či cukor v dohľade.

Diéta ploché brucho

Vysvetľuje, ako niektoré jedlá povzbudzujú naše tukové gény, ale nájdete tu aj zoznam deviatich jedál, ktoré tieto gény pomáhajú „vypnúť“ a tak umožňujú jednoducho, rýchlo a natrvalo schudnúť. Je tu podrobný jedálniček, množstvo receptov aj špeciálne cvičenia.

Naservírujte si víťazstvo

Kniha jedného z najlepších svetových tenistov a bývalej mužskej singlovej svetovej jednotky Novaka Djokoviča. Opisuje v nej jeho príbeh a strastiplnú cestu až na vrchol mužského svetového tenisu. Najmä kvôli, ale aj vďaka strave. Zistil totiž, že jeho telo má problém spracovať múku a pšenicu.

Zistil, že ak zo svojho jedálnička vylúči lepok, proteín nachádzajúci sa v pšenici, okamžite sa začne cítiť lepšie, ľahšie a má rýchlejšie reakcie. Zmizli jeho zdravotné ťažkosti, zhodil prebytočné kilogramy. Práve zlepšené zdravie a lepšia mentálna odolnosť mu umožnili dosiahnuť dve obrovské životné méty: vyhrať Wimbledon a byť najlepším tenistom sveta.

Paleo diéta

V súčasnosti asi najviac trendy, najviac rozoznateľná, najvyhľadávanejšia a najdiskutovanejšia diéta. Skôr ide už o životný štýl, vychádzajúci zo stravovania a iných životných návykov človeka v období paleolitu. Ten žil ako lovec a zberač.

Paleo diéta nie je ani tak o diéte ako o celkovej zmene životného štýlu.

Recepty mojej zdravej kuchyne

V knihe sú tradičné slovenské jedlá, ale v ich zdravšej verzii. Jedlá zdravej kuchyne pripravené s dôrazom na chuť, rýchlosť a jednoduchosť. Ak ste teda len kuchárom začiatočníkom, zvládnete ich aj tak. Vhodné i pre ľudí s potravinovými intoleranciami.

 

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 10 najlepších kníh (nielen) o cvičení

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1586
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.