3 masti, ktoré pomôžu pri bolestiach kĺbov a svalov

Mirka

Bolesť kĺbov i svalov nie je ničím výnimočným ani u mladých ľudí. 

3 masti, ktoré pomôžu pri bolestiach kĺbov a svalov
1. MÁJ 2015

Na pohybový aparát negatívne vplýva napríklad sedavý spôsob života. Nedostatok pohybu má na svedomí i problémy s kĺbmi. Strácajú svoju hybnosť, stuhnú a postupne oslabnú i svaly. Záťažou pre kĺby môže byť, naopak, aj neprimeraná fyzická aktivita, dlhodobé vykonávanie určitého športu, zlá technika cvičenia, vynechávanie strečingu a nedostatočná regenerácia. Podobné príčiny sa môžu skrývať aj za bolesťou svalov. Čo pomôže? Úľavu od bolesti prinesú i liečivé masti.

Konská masť

Medzi známe masti, ktoré sa používajú pri bolestiach kĺbov, svalov či chrbta, patrí masť, ktorej základnou zložkou je výťažok z pagaštanu konského. Táto rastlina podporuje krvný obeh, zmierňuje opuchy a zápaly. Masti z tejto rastliny sú obohatené aj o ďalšie zložky, ktoré blahodarne vplývajú na pohybový aparát. Majú buď hrejivý, alebo chladivý efekt. Zvyčajne sa používajú na ošetrenie boľavého miesta niekoľkokrát denne. Stačí naniesť tenkú vrstvu gélu alebo ho použiť na masáž.

Odporúčame: Das gesunde Plus konská masť, 200 ml  je tradičný, revitalizujúci ošetrujúci gél s vyberanými prírodnými látkami na príjemné, chladivé ošetrenie pokožky pred a po fyzickej námahe. Taktiež prispieva k zvýšeniu celkového pocitu pohody. Je tiež vhodná na masáže, prispieva k lepšiemu prekrveniu organizmu. Masť sa rýchlo vstrebe a nelepí. Zakúpite v sieti dm drogerie markt.

dm konska mast

Svištia masť

Hlavnou ingredienciou tejto masti je tuk zo svišťov, ktoré pochádzajú z alpských oblastí. V Rakúsku, Nemecku alebo Švajčiarsku je sviští tuk používaný pri problémoch s pohybovým aparátom desiatky rokov. Prináša úľavu pri bolestiach kĺbov, svalov a reumatických problémoch.

Masť z kostihoja lekárskeho

Kostihoj lekársky je cenená liečivá rastlina, ktorá prináša úľavu pri natiahnutí svalov, pri ochoreniach kĺbov a aj hojení zlomenín. Siahnite po nej aj vtedy, keď to s cvičením preženiete a trápi vás svalová horúčka. Úľavu prinesie aj pri bolesti chrbta.

Pri bolestiach svalov doplňte do tela horčík

Horčík urýchľuje proces regenerácie svalov. Siahnite po ňom po náročnej fyzickej aktivite alebo vtedy, keď vás trápi svalová horúčka a kŕče. Jednou z úloh horčíka je aj aktivácia kostných buniek a vplyv na mineralizáciu kostí. Horčík je bohato zastúpený v datliach, špenáte, tuniakovi, orechoch (para, píniové, vlašské, lieskové), ovsených vločkách či pohánke.

Odporúčame: Das gesunde Plus šumivé tablety s horčíkom a citrónovou príchuťou, 20 ks. Je to minerálny výživový doplnok bez cukru. Horčík je veľmi dôležitý pre správne fungovanie svalov. Veľa ľudí dennou potravou neprijíma potrebné množstvo horčíka. Obzvlášť mládež, športovci, tehotné ženy, ženy v čase dojčenia, dôchodcovia a fajčiari majú väčšiu potrebu horčíka. Zakúpite v sieti dm drogerie markt.

dm horčík

Odporúčame prečítať: Netrápte svoje kĺby nesprávnym cvičením


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 3 masti, ktoré pomôžu pri bolestiach kĺbov a svalov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1955
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.