5 čajov na chudnutie, ktoré ste nepoznali

Advertoriál

Výber čajov je síce plný chutí, no zároveň nekonečný. Niektoré sa pijú kvôli chuti, iné vtedy, ak treba odstrániť nejaký zdravotný problém. No a potom sú tu tie, po ktorých siahame v snahe schudnúť. Nasledujúce riadky sú venované práve tým čajom na chudnutie, s ktorými sa nadbytočné kilogramy zbavujú o čosi jednoduchšie.

5 čajov na chudnutie, ktoré ste nepoznali
Zdroj: Bigstockphoto
31. JAN 2018

Pu-erh čaj

V Číne si pu-erh čaj získal viacero priaznivcov vďaka svojim liečivým účinkom. Okrem toho však výrazne urýchľuje metabolizmus a zlepšuje trávenie, preto ho mnohí využívajú ako čaj na chudnutie. Navyše znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu a detoxikuje organizmus. Pokojne si ho pripravte aj vo večerných hodinách, pretože obsah kofeínu je v ňom veľmi nízky.

Feniklový čaj

Feniklový čaj alebo bylinkový čaj s obsahom feniklu sa oplatí zaliať hneď z niekoľkých dôvodov. Okrem toho, že je skvelým zdrojom vitamínu C a pomáha v boji s akné či parazitmi, tak je feniklový čaj prospešný aj pri chudnutí. Znižuje hladinu glukózy a potláča chuť do jedla.

caj dievca

Mätový čaj

Ďalším pomocníkom pri chudnutí je mätový čaj, ktorý urýchľuje trávenie i spaľovanie kalórií. Váš tráviaci systém vám za niekoľko dúškov mätového čaju určite poďakuje a vy zase oceníte jeho osviežujúcu chuť.

Zelený čaj

A čo tak začať deň šálkou zeleného čaju? Ide totiž o ďalší čaj na chudnutie. Pomáha pri redukovaní hmotnosti, spaľovaní tuku a zároveň zrýchľuje metabolizmus. Navyše dodá telu dávku antioxidantov a znižuje hladinu cukru v krvi.

Čaj oolong

Naozaj výborným pomocníkom pri spaľovaní tukov je čaj oolong. Dokonca je účinnejší ako zelený čaj. Blokuje vstrebávanie tukov, spaľuje ich a zároveň zrýchľuje trávenie. Prospech z neho majú ľudia s vysokým krvným tlakom, srdcovo-cievnymi chorobami či diabetikov. Taktiež pomáha predchádzať obezite.

 

 

Zdroj: PR

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 čajov na chudnutie, ktoré ste nepoznali

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1586
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.