5 tipov, ako schudnúť s chuťou

redakcia

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, chudnutie nemusí byť ťažké! A aj keď máte za sebou už niekoľko neúspešných pokusov, poradíme vám, ako sa do zhadzovania nadbytočných kíl pustiť s nadšením.

5 tipov, ako schudnúť s chuťou
2. JAN 2017

MOTIVÁCIA NA PRVOM MIESTE

Niektorí z nás majú silnú vôľu, a tak im aj chudnutie ide oveľa ľahšie. Iní, naopak, sami so sebou bojujú. V takom prípade je veľmi dôležité nájsť skutočnú motiváciu, ktorá bude fungovať ako váš motor a pomôže vám prísť do vysnívaného cieľa.

Čo chcete dosiahnuť? Zhodiť 6 kilogramov? Alebo snáď 25? Obliecť si znovu svoju obľúbenú sukňu? Nezadychčať sa pri behaní? Zlepšiť svoj zdravotný stav? Pomenujte si svoj cieľ, povedzte ho nahlas alebo si ho napíšte na papier a pripnite na chladničku, aby ste ho mali stále na očiach. Ak chcete, využite podporu špecialistov na redukciu alebo služby výživového poradcu. Snaženie vám pôjde lepšie, keď budete skutočne poznať dôvod, prečo ste sa do chudnutia pustili.

KetoDiet
KetoDiet.sk

JEDZTE!

Túto radu ste asi nečakali, však? Chyba! Keď donútite svoje telo hladovať, bude mať o to väčšiu tendenciu ukladať si tuky na horšie časy. Plánujte si svoje jedlo dopredu a nastavte si pripomienky v priebehu dňa (napríklad v telefóne), aby ste na žiadne jedlo nezabudli. Do svojho jedálneho lístka môžete zaradiť aj špeciálne proteínová jedlá či nápoje, ktoré chudnutie podporia a naštartujú váš metabolizmus.

VYHNITE SA CUKROM

Sacharidy sú dôležitým zdrojom energie pre naše telo a môžeme ich rozdeliť na tri hlavné skupiny – jednoduché cukry, polysacharidy a vlákninu. Prvá skupina jednoduchých sacharidov, inak tiež cukrov, nášmu zdraviu nijako neprospieva a ak je v strave zastúpená v nadbytku, ukladá sa vo forme tukov. Čo z toho vyplýva? Prebytok cukrov v jedle nám spôsobí len ďalšie zvyšovanie nadváhy. Na potraviny s vysokým obsahom cukrov – sušienky, sladké pečivo, džúsy, malinovky, müsli, sušené ovocie atď. teda pri chudnutí rozhodne zabudnite.

KetoDiet
KetoDiet.sk

BEZ ALKOHOLU TO IDE LEPŠIE

Alkohol je pre akúkoľvek zmysluplnú diétu zabijakom. Poskytne vám len prázdne kalórie, ktoré pre vašu výživu rozhodne nepredstavujú nič dobré. Jeden gram čistého alkoholu má 29 kilojoulov, gram sacharidov alebo bielkovín má 17 a 37 kilojoulov obsahuje gram tuku. Vidíte ten rozdiel?Ak to s chudnutím myslíte vážne, určite sa alkoholu oblúkom vyhýbajte.

PUSTITE SA DO TAKEJ DIÉTY, KTORÁ FUNGUJE

Iste ste už počuli o najrôznejších diétach, ktoré zaručene pomôžu váš problém s nadváhou vyriešiť. Nie každá však taká skutočne je. Veľmi obľúbeným diétnym pomocníkom a odrazovým mostíkom k zdravému životnému štýlu je proteínová diéta, ktorá využíva prirodzené zmeny metabolizmu a umožňuje efektívne spaľovať vaše uložené tuky. Vyhľadávanou proteínovú diétou je napríklad KetoDiet, ktorá ponúka takmer všetky jedlá a nápoje bez lepku, kombinuje jednoduché diétne plány s výživovým poradenstvom, ktoré je zadarmo, a vy tak máte poruke vždy odbornú radu a potrebnú podporu.

Nechajte sa inšpirovať skutočnými príbehmi úspešného chudnutia na www.ketodiet.sk alebo na Facebooku KetoDiet.

Zdroj: PR

Zdroj foto: KetoDiet.sk


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 tipov, ako schudnúť s chuťou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1631
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.