6. máj - Medzinárodný deň bez diét: Vzdajme hold svojmu telu!

Mirka

Tento deň má ľuďom pripomínať, aké dôležité je milovať svoje telo. Bezpodmienečne. Láska k nemu nemá a nesmie byť podmienená „vydretou“ štíhlosťou, za ktorou stoja rozmanité diéty.  Práve tie sú zodpovedné za poruchy príjmu potravy a skreslený ideál o kráse. Zabudnite na nepodstatné číslo, ktorým je hmotnosť a radšej žite zdravo – bez diéty a hladovania!

6. máj - Medzinárodný deň bez diét: Vzdajme hold svojmu telu!
6. MÁJ 2013

Medzinárodný deň bez diét si pripomíname od roku 1992. Jeho vznik iniciovala feministka Mary Evans. Cieľom jej úsilia bolo, aby si ľudia konečne uvedomili nezmyselnosť diét, prestali „bažiť“ po ideálnych mierach, ktoré sú len nič nehovoriacimi číslami a s krásou, ba ani hodnotou človeka nemajú vôbec nič spoločné.

Symbolom Medzinárodného dňa bez diét je modrá stuha, ktorá upozorňuje aj na to, že tínedžerky si berú príklad z vychudnutých modeliek a padajú do pazúrov anorexie a bulímie. Spájajú si šťastie s dokonalými mierami, alebo ideálnym číslom na váhe a dostávajú sa do bludného kruhu život ničiacich diét.

Tento deň je tu aj preto, aby sme konečne skoncovali s diétnymi režimami, ktoré nám neprinášajú nič dobré. Má nám pomôcť uvedomiť si, že jedlo je dar, s ktorým treba „narábať“ s rozumom – jesť, ale neprejedať sa. A v konečnom dôsledku i preto, aby sme konečne pochopili, že kľúčom k zdraviu, osobnej spokojnosti i šťastiu je zdravý životný štýl a nie diéty!

Súvisiace témy:

Chudnite hlavou i srdcom

Keď už telo nie je ani pekné, ani zdravé


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 6. máj - Medzinárodný deň bez diét: Vzdajme hold svojmu telu!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1590
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.