Absolvovanie hocijakého kurzu z vás odborníka na výživu neurobí

Nájsť v dnešnej dobe naozaj kvalifikovaného a skúseného poradcu pre výživu je problém. Nikto sa ním nestane za niekoľko hodín absolvovania kurzu.

Absolvovanie hocijakého kurzu z vás odborníka na výživu neurobí
25. MÁJ 2015

S výživovými poradcami či fitnes trénermi akoby sa v poslednom čase roztrhlo vrece. Získať certifikát je viac ako jednoduché. Bohužiaľ, samotný „papier“ z nikoho odborníka neurobí. Nie každý výživový poradca alebo osobný tréner má dostatočné vedomosti a skúsenosti. Nehovoriac o tom, že ich treba neustále prehlbovať a dopĺňať. Teda byť dobrým výživovým poradcom je bez sústavného vzdelávania nemožné.   

Ak sa zamýšľate nad tým, že by ste chceli ľuďom pomáhať v oblasti zdravého životného štýlu, venujte dostatok času voľbe správneho školenia. „Keď som sa rozhodol absolvovať kurz poradcu pre výživu, hľadal som v prvom rade kvalitný kurz na Slovensku. Našiel som však iba rozličné víkendové alebo týždňové kurzy, ktoré mi pripadali nedostatočné,“ hovorí Radovan Liška, ktorý sa nakoniec rozhodol pre absolvovanie kurzu poradcu pre výživu dištančnou formou.

Online kurzy i dištančné kurzy ponúka aj firma ATAC pod vedením skúseného odborníka na výživu Mgr. Martina Jelínka, ktorý za 11 rokov absolvoval viac ako 3000 prednášok z oblasti zdravého životného štýlu. V Českej republike je aj mediálne známym odborníkom na výživu, ktorý sa objavuje v rozhlase a televízii. Cieľom jeho kurzov je, aby každý účastník získal komplexné vedomosti o stravovaní. Ponúka nielen poznatky vychádzajúce zo západnej vedy, ale aj z východných filozofií. V rámci kurzu je priestor venovaný aj makrobiotickej strave, vegetariánstvu, vitariánstvu a vegánstvu. „Pán Jelínek poskytuje ucelený pohľad na stravovanie a nepropaguje len jeden výživový smer. Kladie dôraz na individuálne potreby jednotlivca a prezentuje názor, že v podstate všetky výživové smery môžu byť dobré, ak ich vieme nastaviť priamo na jednotlivca,“ hovorí Radovan Liška.

Prečo to skúsiť online?

Kurz Poradca pre výživu a suplementáciu online, Šport a výživa zahŕňa 380 vyučovacích hodín, ktoré sú venované výžive a cvičeniu. Štúdium prebieha prostredníctvom video záznamov, teda človek ušetrí čas a nemusí cestovať. To znamená, že aj začiatočník získa vedomosti, ktoré sú dostatočné na to, aby mohol pôsobiť ako kvalifikovaný odborník na výživu. Samozrejme, dôraz je kladený aj na prax. Každý sa naučí veľa o zložení potravín, o tom ako správne zostaviť jedálny lístok, akými spôsobmi organizmus detoxikovať, či odhaliť súvislosť medzi stravou a psychikou. Ďalším pozitívom je, že okrem kurzov, zameraných na poradenstvo v oblasti výživy, sa uskutočňuje aj množstvo zaujímavých doplnkových kurzov ako výživa detí či stravovanie pri chorobách.

Kurzy výživy sa dajú absolvovať aj dištančnou formou

Ak sa rozhodnete pre kurz, ktorý sa uskutočňuje dištančnou formou, čaká vás 410 vyučovacích hodín. Prebiehajú online a 6-krát sa uskutoční spoločné školenie. Zameranie je identické s kurzami, ktoré sa uskutočňujú online. Zaujímavosťou je však používanie učebnej pomôcky v podobe kartičiek s potravinami. Na základe nich účastníci zostavujú jedálne lístky. Tento kurz absolvovala aj Cyrila Maščuková. Čo sa jej páčilo najviac? „Oceňujem hĺbku štúdia, rozsah poznatkov a formu štúdia, teda využívanie myšlienkových máp. Osobitne by som chcela vyzdvihnúť spôsob, akým lektor kurzy vedie. Odzrkadľuje sa v ňom profesionalita, rozhľad v tejto oblasti, schopnosť prednášať a trpezlivosť učiť svojich žiakov. Veľmi prínosné boli aj osobné stretnutia, v rámci ktorých prebiehali otvorené diskusie. Otázky zo strany študentov boli zodpovedané z viacerých uhľov pohľadu s presnosťou, trpezlivosťou a porozumením,“ prezradila dojmy z absolvovania kurzu Cyrila. 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, sa tiež zaujímajú o:

3 dôsledky nepravidelného stravovania3 dôsledky nepravidelného stravovania
Spomalený metabolizmus, únava i podvýživa sú  najčastejšie výsledkom diét. 
 
3 najväčšie mýty v oblasti diét3 najväčšie mýty v oblasti diét
Stravovať sa zdravo neznamená, že človek drží diétu. 
 
Ako si zostaviť zdravý jedálničekAko si zostaviť zdravý jedálniček
Ako sa stravovať zdravo, schudnúť a nebyť hladný? 

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Absolvovanie hocijakého kurzu z vás odborníka na výživu neurobí

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1628
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.