Ako cvičiť s veľkými prsiami

Adela Jasenovcová

Túžite cvičiť, ale s veľkým poprsím je to pre vás komplikované? Pripravili sme pre vás konkrétne tipy na cvičenia, s ktorými to hravo zvládnete. 

Ako cvičiť s veľkými prsiami
Zdroj: ANITA
30. JUL 2018

Robenie určitých činností a pohybov môže byť s veľkými prsiami veľmi nepríjemné. Často ich sprevádza bolesť v krížoch, zadku, aj hrudníka. Ak chcete športovať bez toho, aby ste museli mať na sebe všetky športové podprsenky, ktoré máte doma, stačí upraviť niekoľko zásadných pohybov.

Jedným z hlavných tipov je zameniť cvičenie s vysokou intenzitou za cvičenie s nižším nárazom, ktoré má pre svalstvo veľmi podobný efekt. Máme pre vás 6 príkladov, ktoré vám pomôžu milovať pohyb, hoci ste sa možno už chystali hodiť flintu do žita.

Drepy namiesto výskokov

Namiesto vysokých skokov, skúste drepy len po špičky, neísť do výskoku. Táto alternatíva zaberá perfektne na zadok, prednú časť stehien, vnútorné stehná a slabiny a to všetko bez toho, aby sa vám prsia zbytočne veľa a bolestivo natriasali.

Rozkročte sa na šírku ramien, chodidlá sú mierne von. Zohnite kolená a stehná sú približne rovnobežné so zemou. Zatlačte akoby zadok do zeme a potom sa vystrite tak, že päty odlepíte od zeme, ale nevyskočte. Striedajte, koľko vládzte.

Plank namiesto horolezca

Obyčajný plank alias doska s predlaktím na zemi, je lepšie ako kopať striedavo a intenzívne kolenami k hrudníku (tzv. horolezec). Tiež môžete v planku striedať predlaktie a napríklad po 15 sekundách sa zdvihnúť hore s vystretými lakťami a naspäť na predlaktie. Zápästia majte vždy pod ramenami. Opakujte napríklad 10 krát.

Pomalé výpady

Namiesto skákania a výpadov robte iba pomalé výpady bez preskoku. Len pokrčte pravú nohu dopredu, vráťte sa do stoja a potom pokrčte ľavú novu. Koleno je nad chodidlom a zviera ostrý uhol.

Bočné výpady

Namiesto skákania do výšky alebo do boku na mieste, robte iba bočné výpady. Stojte rovno a odkročte doprava s tým, že pokrčíte aj pravé koleno. Zopakujte na druhú stranu. Zopakujte 10 krát.

Môžete vyskúšať aj stepper, ale nie naň vyskakovať, iba vystupovať.

Bicykel namiesto behu

Vhodným cvičením je aj bicykel. Tam sa prsia takmer nehýbu, pokiaľ nejdete do vysokej intenzity.

Behajte iba v ľahkej forme. Nárazy sú veľmi prudké, pri behu dopadá až trojnásobok váhy na zem, takže bolesť môže byť naozaj citeľná. Lepšia je rýchla chôdza, jogging alebo nordic walking.

anita

A ešte tieto športy

Pre ženy s veľkými prsiami odporúčame aj jogu, pilates, port-de-bras, prípadne body workout v menej intenzívnej podobe.

Začnite tiež nosiť špeciálnu podprsenku pre športové účely, aby ste predišli bolestiam alebo výpadkom v cvičení. Skúste si vybrať napríklad  športovú podprsenku od Anity. Majú dlhoročnú tradíciu a vedia poradiť v každej predajni.

Začnite tiež nosiť špeciálnu podprsenku pre športové účely, aby ste predišli bolestiam alebo výpadkom v cvičení. Maximálnu podporu pre športy s vysokou intenzitou pohybu poskytujú športové podprsenky značky ANITA. V predajniach so spodnou bielizňou vám odborne poradia s výberom správnej veľkosti športovej podprsenky. Každý rok zbierajú športové modely ANITA ocenenia ISPO, REDDOT design award.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako cvičiť s veľkými prsiami

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1610
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.