Ako mať doma spokojné dieťa?

redakcia

Pre každú matku je najdôležitejšie, aby jej dieťatko bolo šťastné a malo všetko, čo potrebuje. 

Ako mať doma spokojné dieťa?
13. JUN 2016

Niekedy je to však náročné. Hlavne v situáciách, keď má dieťatko zdravotné problémy. U malých detí sa napríklad veľmi často vyskytujú bolesti bruška. Podľa štatistík postihujú detské koliky až 25 percent detičiek vo veku 2 až 3 mesiacov. Zistiť presnú príčinu detských kolík nie je jednoduché. Môžu súvisieť so stravou dieťaťa i matky, ale aj ďalšími faktormi, ako napríklad úzkostlivosťou rodičov alebo intoleranciou laktózy. Čo je laktózová intolerancia? Intolerancia laktózy vzniká vtedy, keď v tele dieťaťa chýba, alebo je nedostatočne produkovaný enzým laktáza, ktorý štiepi mliečny cukor, teda laktózu. Netreba však hneď robiť paniku, pretože u mnohých detí je intolerancia laktózy dočasná a vyskytuje sa len počas prvých mesiacov života. Neskôr si teda detičky môžu bez problémoch vychutnávať mlieko a mliečne výrobky.

Pre spokojnosť dieťatka je teda veľmi dôležité, aby bolo zdravé a netrápili ho rozličné bolesti. Samozrejme, nemenej podstatné je to, aby žilo v harmonickej rodine, v ktorej sa mu rodičia naplno venujú. Nanešťastie, mnohí rodičia nemajú dostatok času, a preto nechajú dieťa sledovať hodiny televíziu alebo hrať hry na počítači. Tieto návyky si dieťa prenáša do dospelosti a potom bojuje napríklad s nadváhou a obezitou, ktoré súvisia nielen s nezdravou stravou, ale aj s nedostatkom pohybu.  

Oveľa lepšie by bolo, keby šli rodičia deťom príkladom a vzali ich radšej na prechádzku do prírody alebo športovať. Rodinný cyklistický výlet alebo letné plávanie môžu byť pre dieťa neuveriteľným zážitkom. Ďalšou dobrou možnosťou sú edukatívne hračky. Malému nezbedníkovi môžete darovať napríklad ďalekohľad s kompasom, experimentálnu sadu na odtlačky prstov alebo veľkú elektrickú stavebnicu. Menšie detičky ocenia interaktívne hračky, vďaka ktorým sa naučia riešiť zložité úlohy. Obliekanie, zaviazanie šnúrok či zapínanie zipsu nemusí byť nočnou morou, ale zábavou. Takisto sa môžu naučiť rozoznávať geometrické tvary hravou formou. Veď učenie sa formou hry je pre dieťa to najlepšie.  

Zdroj: PR

Zdroj foto: flickr.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako mať doma spokojné dieťa?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1631
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.