Analgetiká nie sú jediným riešením bolesti

redakcia

Trápi vás bolesť chrbtice, kĺbov či hlavy a vždy siahnete po liekoch od bolesti? 

Analgetiká nie sú jediným riešením bolesti
12. AUG 2016

Je pravda, že analgetiká sú najdostupnejším a najrýchlejším riešením bolesti. Avšak fungujú iba krátkodobo a neriešia skutočný problém tam, kde vznikol. Pýtate sa, či existujú aj iné riešenia? Určite áno.

Najprv to skúste prirodzenou formou

Ak vás bolí hlava, skúste najprv vypiť pohár vody, poprechádzať sa alebo vykonať jednoduché strečingové cvičenia na uvoľnenie svalov šije. Pri menštruačných bolestiach môžu pomôcť obklady, ale aj niektoré potraviny, ako napríklad orechy, tučné ryby, čerstvá zelenina či banány, ktoré obsahujú vitamín B6. Bolesti svalov či kĺbov môžu zmierniť masti z niektorých liečivých rastlín, ktoré kúpite v lekárni alebo si ich môžete pripraviť doma. Výborná je masť z kostihoja lekárskeho.

Keď nič nepomáha, navštívte špecialistu

Trochu náročnejšie, ale nie neriešiteľné, to môže byť pri chronickej bolesti, ktorá človeka obmedzuje pri bežných činnostiach, ako je nosenie nákupov či práce v záhradke. Našťastie, existuje efektná liečba bolesti, ktorá zahŕňa viacero nových spôsobov, ako sa bolesti zbaviť, samozrejme, pod dohľadom skúsených lekárov.

Spojte príjemné s užitočným a vydajte sa na wellness pobyt

Eliminovať bolesti nielen pohybového aparátu vám môže pomôcť aj kúpeľná liečba. Vychýrené sú napríklad blahodarne wellness pobyty Maďarsko. Zbavíte sa bolesti, oddýchnete si, načerpáte novú energiu a tiež spoznáte nové a zaujímavé miesta.

Skôr ako sa vydáte na cestu, vezmite si so sebou pohodlné oblečenie. V dámskej batožine by nemali chýbať legíny. Legíny tvarujú postavu, sú sexi, pohodlné a univerzálne. Nájdete ich v rozličných farbách i štýloch. Vyberte si také, ktoré skutočne využijete.

Nezabudnite do kufra pribaliť ani atraktívne tričko s potlačou. Ak máte vyšportovanú postavu, pokojne môže byť kratšie. Inak sa odporúča, aby siahalo aspoň do polovice zadku. Platí to hlavne pre dámy, ktoré majú nejaké tie kilá navyše. Pýtate sa, prečo zvoliť práve tričko s potlačou? Tričká s potlačou sú skvelé aj v tom, že budete originálna a môžete dať druhým vtipnou formou najavo, ako sa cítite alebo čo si myslíte a možno niekomu i vyčaríte úsmev na tvári. 

Zdroj foto: flickr.com

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Analgetiká nie sú jediným riešením bolesti

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1586
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.