Aprílové slnko Kataríny Gillerovej

redakcia

Dve priateľky, dve odlišné rodinné zázemia. Niekedy si však s nami osud zahrá neuveriteľnú hru.

Aprílové slnko Kataríny Gillerovej
12. DEC 2015

Všetko zamotá a postaví nás neraz pred zásadné rozhodnutia, ktoré nám predtým ani nezišli na um.
Jedna z najobľúbenejších slovenských autoriek Katarína Gillerová prichádza s trinástym románom Aprílové slnko. „Ten názov je prirovnanie k premenlivosti v živote - ako aprílové počasie, keď slniečko raz krásne svieti a je nám fajn a vzápätí sa nečakane schová za mraky a spustí sa dážď,“ vysvetľuje autorka.

Aprílové slnko je príbeh dvoch priateliek

Ela vyrastá ako jediná dcéra starostlivých rodičov.
Dita je z rodiny trpiacej nedostatkom peňazí a musí sa starať o mladších súrodencov.

Zdá sa, že karty ich osudu sú navždy rozdané, ale opak je pravda. Ela po sklamaní v láske spozná muža s dvoma deťmi a spojí svoj život s nimi, hoci to znamená, že sa musí uskromňovať.
Ditin život sa zas obráti naruby, keď z ničoho nič opustí rodinu a rozhodne sa žiť sama. Keď sa po rokoch objaví muž, ktorý kedysi obe priateľky očaril, vyzerá to, že život iba jednej z nich má šancu na zmenu.

Zamieša osud opäť svoje karty, alebo sa k nim otočí chrbtom a ich priateľstvo sa skončí?

„Inšpirovala ma moja bývalá kolegyňa, ktorá pochádzala asi z 9 detí. V knihe Dita pochádza zo 7 detí,“ približuje Katarína Gillerová. „A rozprávala o tom, že vôbec nemala nijaké detstvo, lebo bola najstaršia a musela pomáhať mame pri starostlivosti o nich a až neskôr si uvedomila, že ju vlastne rodičia okradli o detstvo a bezstarostné roky, aké prežívajú iné deti.“

Kniha Aprílové slnko sa Kataríne písala veľmi dobre, pretože sama pozná zopár rodín, kde bolo viac detí a menej peňazí, takže opisovať situáciu v Ditinej rodine mohla zo svojich spomienok. „Stačilo iba, aby som si predstavila situácie u nich doma,“ dodáva.

Pravdou však je, že tento román písala Katarína Gillerová oveľa dlhšie ako tie predchádzajúce kvôli náročným pracovným povinnostiam: vo voľných chvíľach, víkendoch, dovolenkách, dokonca aj pri čakaní na let vo Schwechate o tretej ráno.
Aj ho odovzdala trochu po termíne, nestíhala, ale je rada, že Aprílové slnko stihlo vianočný trh tak, ako po iné roky. Napokon, mnohé jej fanúšičky sa už nevedeli dočkať ďalšej knižky – ta dvanásta Zvláštny príbeh predsa vyšla už pred rokom.

Aprílové slnko
Zdroj foto: bux.sk
Zdroj: PR
Zdroj titulnej fotky: unsplash.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aprílové slnko Kataríny Gillerovej

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1631
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.