BIO MACA - dodáva energiu a podporuje zdravie

Alexandra Raffay

Pri výživových doplnkoch je nesmierne dôležité poznať kvalitu zloženia. Prírodná BIO MACA učarovala hlavne lekárovi, ktorý ju sám používa.

PERUÁNSKA SUPERPOTRAVINA - LEPŠIE RAZ VYSKÚŠAŤ AKO 100x POČUŤ
Zdroj: panex.sk
17. DEC 2018

Keď ju onkológ MUDr. Ivan Kecskés, MBA pred piatimi rokmi vyskúšal piamo v Peru a pocítil na sebe jej účinky počas celého pobytu a výstupu v nepriaznivých podmienkach na Machu Picchu, začal sa o ňu zaujímať viac. Dostal sa k nej úplnou náhodou na trhu, kde mu ju ponúkli domorodí obyvatelia ako ich liečivý poklad. Ako ich peruánsku ,,Viagru ”. Pýtali sa: ,,Ty si lekár? Vyskúšaj náš prírodný liek.“ 

Keď lekár objavuje silu prírody

Čím viac sa s domácimi zblížil a čím viac sa pýtal, tým viac ho táto superpotravina zaujímala. Bol fascinovaný jej účinkami, pestovaním, kvalitou, rozlišovaním toho správneho a účinného koreňa. Z lekárskeho pohľadu ho zaujalo práve zdravie a vitalita domácich. V Peru je táto superpotravina nevyhnutnou súčasťou v strave mužov, žien, detí, dojčiat, tehotných a dojčiacich žien, starších ľudí a nemohúcich bezvládnych ľudí. 

Z osobného, vtedy len pocitu, ho prekvapil príval energie, keď ju najviac potreboval práve pri náročnom výstupe. Jeho kondícia v danej chvíli nebola tak dostatočná, ako si myslel. Na konci pobytu vedel, že MACU, ako superpotravinu s množstvom živín a účinkov raz dovezie na Slovensko a popri medicínskej liečbe ňou bude pomáhať svojim pacientom. A nielen im. Ako sám hovorí: ,, V Peru som mal motýliky v bruchu. Neopísateľné množstvo energie, pocity šťastia a lásky. Preto som sa ten kúsok energie rozhodol priniesť z toho nádherného miesta domov."

Ako sa BIO MACA na Slovensko dostala

Po príchode na Slovensko však pochopil, že nebude vôbec jednoduché začať dovážať doplnok výživy v najvyššej kvalite. Tak, aby spĺňal jeho prísne požiadavky pestovania, výroby a jednoznačne účinkov. Trvalo mu takmer tri roky testovania, skúšania rôznych druhov koreňov MACA. Potom ďalšieho cestovania, prekonávania legeslatívy. Hnala ho cesta prevencie a pomoci, o ktorej bol presvedčený. 

Po troch rokoch sa mu to podarilo. Dnes so spokojnosťou predstavuje, že našiel čo hľadal. Navyše s bonusom jedinečného zloženia a výnimočnosti. BIO MACA, akú si on predstavoval je konečne dostupná na Slovensku. A práve táto BIO MACA je výnimočná zložením, kvalitou a účinkami. Ako jediná obsahuje extrakt zo všetkých 4 koreňov (25% žltého, 25% čierneho, 25% fialového, 25% červeného). Vďaka tomu má zastúpenie rôznych účinných látok, rôznych fytonutrientov a účinkov, ktoré každý koreň ponúka, keďže každý koreň má iné účinky. 

Čo urobí tento peruánsky ,,ženšeň” s vaším zdravím?

Maca (Lepidum meyenii) patrí k rodu žerucha (Lepidum). Pestuje sa v Andách, v PERU. V nadmorskej výške viac ako 4000 metrov. V tejto výške sa pestuje iba Maca a zemiaky. Uz tisícky rokov sa využíva ako superpotravina, teda ako prírodný liek s pestrou škálou využitia pre zdravie. Poskytuje telu kľúčové živiny. Obsahuje všetky druhy vitamínov, najmä vitamíny skupiny B, vitamín C. Tiež minerálne látky - vápnik, horčík, draslík, železo, jód, mangán, zinok, meď, sodík, selén. Ďalej dôležité antioxidanty, bielkoviny, sacharidy, mastné kyseliny, steroly a takmer všetky esenciálne aminokyseliny v biologicky dostupnej forme (20 aminokyselín) a vlákninu.

maca

V čom konkrétne vám pomôže?

1. Odstráni únavu, zvýši energiu a športový výkon 

Nemusíte byť ani vytrvalostný športovec, BIO MACA nabudí vaše telo zdravou formou vďaka jej výnimočnému obsahu živín a fytonutrientov.

2. Pomáha budovať svalstvo a zvyšuje výdrž 

Relatívne vysoký obsah bielkovín ju zaraďuje medzi prírodnú, bezpečnú a zdraviu prospešnú alternatívu anabolických steroidov. BIO MACA je veľmi efektívna pri zvyšovaní výkonnosti v športe a záčína byť stále viac oceňovaná aktívnymi športovcami všetkých odvetví. Chýbajúcu svalovú hmotu a rovnako následnú regeneráciu vám zabezpečí bezpečným spôsobom bez nežiadúcich účinkov. Redukuje únavu a napomáha rýchlo regenerovať sily po športových výkonoch.  

3. Zabraňuje nadmernému opotrebovaniu kĺbov a šliach 

Napomáha udržiavať správnu hustotu kostí a je výborným doplnkom pri liečbe osteoporózy. 

4. Podporuje aj mentálne zdravie

Chráni pred duševnou vyčerpanosťou, pomáha zvyšovať koncentráciu. Podporuje dobrú náladu, zmierňuje depresie, úzkosť a stres, posilňuje pamäť.

5. Pôsobí ako prírodné afrodiziakum 

Maca prezývaná aj peruánskou viagrou pomáha pri mužskej impotencii a ženskej frigidite. Kedže je zložená z minerálov ako jód, zinok a spomínaných esenciálnych aminokyselín napomáha vyvažovaniu pohlavných hormónov a zlepšeniu nálady.  Zabezpečuje tak oveľa ľahšie dosiahnutie vzrušenia. Rovnako zlepšuje krvný obeh. 

6. Podporuje plodnosť

Maca pozitívne pôsobí aj na pohyblivosť spermií. U žien zasa napomáha zvyšovať luteinizačný hormón, ktorý je spojený s plodnosťou. 

7. Pomáha zmierňovať príznaky menopauzy 

Maca pomáha vytvárať hormonálnu rovnováhu a je výbornou pomocou pri zmierňovaní symptómov menopauzy, akými sú návaly tepla, zhoršený spánok, nervozita. Rovnako je nápomocná pri menštruačných výkyvoch a odstraňovaní migrény.

8. Podporuje celkovú regeneráciu organizmu 

Napomáha ochraňovať nervový systém pri vypätí a zároveň telo zregenerovať, odpradávna je v peruánskej bylinnej medicíne využívaná na liečbu chudokrvnosti.

9. Podporuje imunitný systém

Vďaka vitamínu C, antioxidantom a obsahu minerálov zohráva dôležitú úlohu pri podpore imunity a odolnosti organizmu. 

Maca

Perlička na záver

Korene Maca sa pre svoju nutričnú hodnotu stali každodennou výživou astronautov na ich letoch do vesmíru ako súčasť ich stravy. Je 100 % VEGAN, bez lepku a laktózy. Bez použitia živočíšnej želatíny, prídavných látok a génovej techniky. 

Rozhodli ste sa po prečítaní tohoto článku vycestovať tiež do Peru? Chceli by ste Macu vyskúšať? Všetky potrebné informácie nájdete na www.panex.sk alebo vo vašej lekárni. 

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - BIO MACA - dodáva energiu a podporuje zdravie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1669
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.