Chcem mať navždy peknú pokožku...

Advertoriál

Túžite po bezchybnej pokožke bez akné a iných bežných nedokonalostí? Máte pocit že krásna pleť je iba mýtom z Hollywoodskych filmov?

Chcem mať navždy peknú pokožku...
Zdroj: PR, Grandiosoft
24. JUL 2018

My si to rozhodne nemyslíme! A dokonca, dosiahnutie želaného efektu ani nevyžaduje tak veľa. Zabudnite na kilá make-upu alebo drahé zákroky, ktoré v konečnom dôsledku nie vždy prinesú želaný efekt. Odpoveď nájdete v prírode a my vám ponúkame typy, ako na to.

Ako vyzerá zdravá pleť?

Ak sa o vašu pokožku príkladne staráte, odvďačí sa vám dokonalým vzhľadom.
Zdravá pleť je vláčna a produkuje primerané množstvo mastnoty. Táto tekutina, podobná oleju, sa tvorí v tukových vačkoch a pleti dodáva prirodzený lesk.
Zdravé bunky vytvárajú peknú pokožku, preto je nevyhnutná dostatočná hydratácia. Ak necháme pokožku „vyschnúť“, stratí svoju pružnosť a jej bunky sa poškodzujú. Nezdravá pokožka nemá prirodzene rúžovú farbu a je mdlá.
Takéto problémy môžu byť spôsobené životným prostredím – príliš suché ovzdušie či nízke teploty, alebo stravou. Potrava či tekutiny ktoré denne prijímame majú zásadný vplyv na celkový vzhľad pokožky. Vhodná strava či niektoré vitamíny dokáže oddialiť tvorbu vrások ale aj zabrániť vysúšaniu pleti.

Vitamíny, vitamíny, vitamíny...

Niektoré látky sú pre mlado vyzerajúcu pokožku nevyhnutné. Často krát ich nájdeme v prirodzenej forme, v potravinách ako je cesnak, cibuľa, vajcia či špargľa.
Medzi dôležité vitamíny, prospievajúce pokožke, patrí vitamín A a B. Betakarotén, ktorý je obsiahnutý najmä v mrkve, pôsobí veľmi priaznivo a dodá vašej pleti zdravú farbu.
Pre správne PH pokožky zvoľte konzumáciu jabĺk, grepov, černíc, citrusových plodov, paradajok či mlieka.
Napriek tomu že množstvo účinných látok nájdete v prirodzenej forme a teda v potravinách, vhodné je dodať pleti živiny aj pomocou konzumácie voľno dostupných vitamínových prípravkov. Vitamín E napomáha regenerácii buniek, vhodný je teda najmä v prípade aknóznej pleti. Krém s kyselinou hyaluronovou udržuje kolagén v pleti elastický a v bunkách pokožky dokáže zväčšiť svoj objem až na 1000-násobok. Preto je krém s kyselinou hyaluronovou ideálny na zabezpečenie hydratácie. Kyselina hylauronová sa vekom stráca a je vhodné ju dopĺňať. Tento prípravok teda spomaľuje proces starnutia.

Pohyb a jeho účinky na pleť

Pravidelný pohyb a aktívny životný štýl sú dôležitými faktormi v procese starostlivosti o pokožku. Každodenný šport je ideálny, na to však mnoho z nás nemá čas a tak je vhodné využiť každú voľnú chvíľu. Tu je odpoveďou bicyklovanie. Vymeňte auto za bicykel na ceste do práce a čoskoro uvidíte rozdiel.
Že máte malé dieťa a pri jeho alebo jej dennom režime sa to jednoducho nedá stihnúť? Detská sedačka na bicykel vám bude verným spoločníkom na výletoch plných zábavy.
Že nemáte bicykel a nechcete na jeho kúpu míňať stovky eur?
Bicykle kellys sú vysoko kvalitné a cenovo dostupné, tak neváhajte a vyberte si svojho favorita.

Nezabúdajte, pri správnej životospráve, kvalitnej kozmetike a pravidelnom pohybe sa už viac nemusíte báť starnutia.

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Chcem mať navždy peknú pokožku...

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1628
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.