Chráňte si pokožku aj pri lyžovaní

Advertoriál

Lyžovanie ponúka aktívny oddych v náruči krásnej, zasneženej prírody. Radi chodíte na zimné dovolenky? Ak sa práve chystáte ísť relaxovať do hôr, dbajte nielen na vhodnú výstroj, ale aj na ochranu pred UV žiarením.

lyžovačka
Zdroj: PR
25. JAN 2018

Vo vysokých nadmorských výškach je UV žiarenie v zime neporovnateľne intenzívnejšie, ako v obývaných nížinách. Jeho sila sa znásobuje odrazom od bielych zasnežených plôch, čo spôsobuje približne o osemdesiat percent vyššiu intenzitu slnečného žiarenia, ako v zastavaných mestách či obciach. Preto je dôležité na svahu mať nielen kvalitné lyžiarske bundylyžiarske nohavice, ale aj kvalitnú ochranu tváre. Predídete tým spáleniu kože či alergiám, ktoré ostré slnečné lúče môžu vyvolať. 

Účinná ochrana 

Viete, čo by pred zimnou dovolenkou nemalo chýbať vo vašej cestovnej lekárničke? K základnému vybaveniu cestovnej lekárničky patrí okrem liečiv, obväzových materiálov a iných zdravotníckych pomôcok aj účinný opaľovací krém. Tiež krém, ktorý sa nanáša po opaľovaní a ktorý výdatne pomôže pokožke, ak ju slniečko spálilo. Skvelým tipom je najmä bio kozmetika, ktorá zaručí nielen ľahké nanášanie a dobré vstrebávanie, ale aj bio kvalitu produktov.   

UVA a UVB žiarenie

Následky slnenia sú u každého individuálne. Spálenie kože sa obvykle prejavuje niekoľko hodín po ožiarení. Najviac viditeľné je za dvanásť až dvadsaťštyri hodín. Mieru opaľovania je potrebné zvážiť, pretože UVA žiarenie zrýchľuje starnutie kože a tiež môže poškodiť strednú vrstvu pokožky, ktorá je zodpovedná za pružnosť pleti. Nadmerné UVA žiarenie môže znížiť aj funkčné vlastnosti vlákien v koži a viesť k tvorbe vrások či k vytváraniu predčasných stareckých škvŕn. Preniká hlboko do kože a môže vyvolať aj zápal očných spojoviek a rohovky oka. Z ultrafialového spektra žiarení je UVB žiarenie zodpovedné za zhnednutie kože a tiež za jej spálenie. Je všeobecne známe, že pri opakovaných spáleniach pokožky slnkom sa zvyšuje riziko vzniku rakoviny kože.

Široký výber

Súčasný kozmetický priemysel ponúka široký výber opaľovacích krémov a krémov, ktoré je vhodné nanášať na pokožku po opaľovaní. Pri výbere opaľovacích krémov však dbajte na vhodný ochranný faktor. UVA žiarenie na pokožku nepôsobí tak markantne, ako UVB žiarenie, preto výrobcovia sú povinní na výrobkoch uvádzať len faktor ochrany proti UVB žiareniu. UVB ochranný faktor poskytne pokožke čas navyše, počas ktorého ju opaľovací krém chráni dlhšie. Ak patríte medzi alergikov, zamerajte svoju pozornosť aj na špeciálne gély, ktoré sú určené na slnečné alergie. Ideálne sú tie, ktoré sú dermatologicky testované, neobsahujú parfumy, farbivá, konzervanty a emulgátory. Gély, ktoré sa rýchlo vstrebávajú a pokožku chránia nielen okamžite po nanesení, ale aj veľmi účinne.  

Zdroj: PR
 

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Chráňte si pokožku aj pri lyžovaní

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1675
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.