Dávate si pozor na pleť aj v zime?

Advertoriál

Šport znižuje účinky stresu, zlepšuje nielen fyzickú, ale aj psychickú kondíciu človeka. Kto udržuje aktívnym pohybom telo aj myseľ stále mladé, prospieva svojmu zdraviu aj vitalite.

Zima a plet
Zdroj: dreamstime_m_25837006.jpg
24. FEB 2018

Pohyb je ideálnou prevenciou pred mnohými ochoreniami, účinne minimalizuje možné zdravotné komplikácie. Fyzická aktivita eliminuje neblahé dôsledky rôznych ochorení, je súčasťou liečebného procesu každej bunky v tele. Bez športu sa telesná schránka človeka nezaobíde, pretože je geneticky uspôsobená tak, aby ju pohyb sprevádzal denne po celý život. Od mladosti, až po starobu. Športové aktivity sú nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu, zlepšujú fyzickú aj psychickú odolnosť. 

Zimné športy 

Koľko času je vhodné venovať športu, aby skutočne prospieval zdraviu? Ideálne hodinku – dve denne, viackrát v týždni. No skvelým tipom sú aj viacdňové súvislé kúry v podobe dovolenkového športovania v lete či zimného lyžovania. Týždňový fitnes program na lyžiach vyvetrá hlavu, podporí správne držanie tela, formuje svaly nôh, rúk, chrbta a spáli množstvo prebytočných kalórií. Pri zimných športoch však nemožno zabúdať na vhodnú športovú výstroj a teplé oblečenie. Kvalitné lyže zvyšujú intenzitu zo športových zážitkov, umocnia radosť z pohybu. Špičkové športové oblečenie zas ochráni telo pred nepriazňami počasia. Značkové lyžiarske bundy, nohavice a všetky ostatné doplnky zabezpečia teplo a pohodlie rukám, nohám a celému telu. 

Zima a plet

Ozdravné procesy 

Pri outdoorových športoch, tak v letných, ako aj v zimných mesiacoch, je dôležité, aby kombinácia pohybu na čerstvom vzduchu a vplyv slnka či vetra pôsobili na telo ozdravne a neškodili. Aj slnečné lúče prispievajú k telesnej i k duševnej pohode, len je potrebné, aby ich pokožka prijímala v správnej miere. A keďže na horách svieti slnko intenzívnejšie, nemožno ani pri lyžovaní zabúdať na vhodné opaľovacie krémy, s primeraným UV faktorom. Medzi najvhodnejšie prípravky na tieto účely patria krémy a emulzie, ktoré ponúka prírodná kozmetika. Jej blahodarné účinky na pokožke zvýšia radosť z pobytu v prírode, ktorý sa tým stáva hodnotnejší a kvalitnejší v každom smere. 

Blahodarná regenerácia  

Príroda, čerstvý vzduch, slnko a pohyb regenerujú a zlepšuje náladu. Fyzické aktivity upevňujú zdravie, koordináciu pohybov a motoriku. Vďaka športovaniu rastie objem svalovej hmoty v tele a objem tuku sa prirodzene znižuje. Ľudské telo oveľa jednoduchšie produkuje hormóny. Aj inzulín, ktorého úlohou je udržiavať správnu hladinu cukru v krvi. Pravidelné športovanie znižuje riziko vzniku srdcovo-cievnych ochorení a prospieva aj mnohým ďalším telesným orgánom. Príroda a pohyb zveľaďuje telo aj ducha, prispieva k vyrovnanosti, dodáva vitalitu na dlhé obdobie. 

Zdroj:PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dávate si pozor na pleť aj v zime?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1631
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.