Denné aktivity, ktoré sa môžu premeniť na tréning

Palo Hlubina

Síce platí, že o nedostatku času na cvičenie zväčša hovoria ľudia vtedy, keď sa im cvičiť nechce, sú však aj chvíle v živote, keď to neplatí. Keď dieťatku rastú zúbky a celú noc preplače, alebo je choré a treba mu venovať viac pozornosti. Potom sa človeku naozaj nedá vyhradiť si pol hodinu na tréning.

Denné aktivity, ktoré sa môžu premeniť na tréning
Zdroj: Peter Hershey, StockSnap.io, CC0
26. OKT 2017

No aj v takýchto chvíľach viete telo precvičiť. Cvičenie je vlastne pozornosť, ktorú venujete svojmu telu. Pol hodinu či hodinu sa venujete len jemu a ono sa vám odvďačí krajšou postavou, pohyblivejšími kĺbmi alebo väčšími svalmi – podľa toho, aký typ pozornosti mu venujete. Pri nedostatku času na cvičenie však túto pozornosť svojmu telu môžete venovať aj inak. Pozrime sa na bežné denné činnosti, pri ktorých sa to dá bez toho, aby ste hľadali čo i len minútu navyše.

Začnime ránom. Umývate si zuby, dieťatko sa dve minútky hrá samo. Postavte sa pri umývaní zubov tak, aby ste nebola zhrbená. Zatlačte päty do zeme, hlavu ťahajte čo najvyššie. Žiadne prudké pohyby, naopak. Vychutnajte si pocit vystretého tela, napnutého ako pružina. Spomaľte pri pohybe zubnou kefkou a dýchajte tiež pomalšie. Keď skončíte, vystrite ruky nad hlavu a pomaly sa nahnite najskôr doprava a potom doľava.

Cover iMama

Keď ste počas dňa unavená a potrebujete sa vystrieť, urobte to. Ľahnite si na chrbát, zohnuté koleno pritlačte k bruchu, objímte ho rukami a ťahajte k bruchu. Pomaly, hlboko dýchajte. Nohu položte a urobte to isté aj s druhou nohou. Dieťatko môže ležať vedľa vás.

Ak cítite bolesti v krížoch, nemusí ísť o unavený chrbát, ale o unavené bedrové kĺby. Ak aj máte dieťatko na rukách, urobte pomalý drep a zostaňte v dolnej polohe. Raz, dvakrát sa v nej predýchajte a potom sa pomaly postavte. Trochu zavrťte bokmi, určite to viete... A energii sa hneď prúdi ľahšie. Takýto pohyb môžete zopakovať kedykoľvek počas dňa.

Uvoľnenie celého tela dosiahnete jednoducho – ľahnite si na zem, zdvihnite ruky nad hlavu. A prevaľujte sa pomaly z chrbta na brucho a naspäť a pri tom pomaly dýchajte. Urobte takéto vaľkanie kedykoľvek počas dňa. Dieťatko, ak už je staršie, sa určite pridá.

Tento článok je z bonusovej e-knihy CHCEM SPÄŤ SVOJE TELO, ktorú dostávajú zdarma všetci kupujúci motivačnej knihy iMAMA.

Cover Chcem spat svoje telo iMama


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Denné aktivity, ktoré sa môžu premeniť na tréning

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1631
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.