Detox pohybom

redakcia

Máme za sebou sviatky, mnohým by sa hodilo odľahčiť svoje telo. Ale nielen strava je pri detoxe dôležitá. Vedeli ste, že detoxikovať možno aj pohybom?

Detox pohybom
18. APR 2017

Akýkoľvek pohyb má pozitívny vplyv na peristaltiku čriev a tiež činnosť pľúc. Okrem toho podporuje prúdenie lymfy a krvný obeh. 

Hlavnou úlohou lymfy je odvádzať z tela škodlivé látky, čiže toxíny. Ak ju chcete poriadne rozprúdiť, precvičujte tie časti tela, v ktorých sú uložené lymfatické uzliny, čiže oblasť krku, podpazušia, lakťov, triesiel a kolien. Vhodné je napríklad skákanie (na trampolíne, cez švihadlo), či chôdza v rýchlom tempe, pri ktorej aktívne zapojíte aj paže. Dôležitá je pritom pravidelnosť. Podporiť činnosť lymfy pomáhajú aj rozličné jógove pozície ako je sviečka, stojka na hlave, či most alebo poloha dolepozerajúceho psa. 

Krvný obeh zasa súvisí s prekrvovaním a okysličovaním vnútorných orgánov. Ak sú orgány ako pečeň či obličky dostatočne zásobené krvou a kyslíkom, odrazí sa to aj na ich schopnosti detoxikovať a vylučovať škodliviny. 

Očista pečene

Práve pečeň patrí k najdôležitejším orgánom, ktoré sa podieľajú na detoxikácii organizmu. Jej  činnosť môžete podporiť cvikmi, pri ktorých dochádza k stlačeniu oblasti brušnej dutiny, predovšetkým na strane pečene. Sú to rozličné rotačné cvičenia a pohyby, prípadne predklony, či úklony pri ktorých stlačíte brušnú dutinu.  Taktiež cviky, ktoré sa zameriavajú na posilnenie telesného jadra. 

Pri očiste vám pomôže aj hlboké dýchanie, či rozličné dýchacie cvičenia, na ktoré sa kladie dôraz napríklad pri cvičení jógy alebo pilatesu. 

Medzi ďalšie techniky, ktoré napomáhajú odvádzať škodliviny z tela patrí lymfatická masáž a samozrejme aj saunovanie, ktorého účinok možno podporiť masážou pokožky špeciálnou rukavicou. Činnosť lymfy podporíte aj cvičením s penovým valcom.

Odporúčame:

30 dňový program 30 DAYS Liver Detox ktorý obsahuje tri výživové doplnky, ktoré ponúkajú celodennú ochranu a podporujú očisťovaciu funkciu pečene cez deň, aj v noci. Viac sa o celom programe dočítate na www.sensilab.sk.

detox

Nielen telo, ale aj myseľ

Keď už ste očistili svoje telo od toxínov, skúste sa zamerať aj na očistu mysle. Zbavte sa negatívnych emócii a myšlienok. Naučte sa ovládať hnev a zvládať stres. Skľudnite svoju myseľ a vyčistite hlavu. Ako? Tu sa dostávame opäť k pohybu, ktorý vám pomôže aj v tomto ohľade, navodí dobrú náladu a nabije vás pozitívnou energiou. “Detox“ mysle môžete podporiť aj meditáciou.

Viac o detoxe sa dozviete aj v týchto článkoch:

Prečo detoxikovať telo práve na jar?

Čo znamená detox pre telo?

Detoxikujte, ale bezpečne! Čo to znamená?

Zdroj: PR

Zdroj foto: flickr.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Detox pohybom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1590
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.