Detox. Recepty a rady

redakcia

Káva, stres a jedenie v zhone dávajú nášmu metabolizmu v pracovných dňoch poriadne zabrať. 

Detox. Recepty a rady
24. MÁJ 2015

Dôsledkom je rýchla únava, strata koncentrácie a pribúdajúce kilogramy. Niektoré dni sú mimoriadne stresujúce, stále ste v pokluse, vybavujete množstvo vecí a takmer nemáte čas na seba. A už vôbec nie na nejakú zdravú stravu či správny životný štýl. O detoxikácii sa už popísalo toho veľa, no čo keby ste ju skúsili podľa novinky Detox. Recepty a rady.

Vyskúšajte detoxikačné recepty z tejto kuchárskej knihy. Rozhýbu váš metabolizmus, pomôžu odstrániť z organizmu škodlivé a jedovaté látky a zároveň vás zbavia nadváhy. Zmenu si všimnete nielen vy (budete menej unavení, budete sa cítiť sviežejšie), ale určite to na vás uvidí aj vaše okolie. Tvrdenie „sme to, čo jeme“ je naozaj pravdivé. Myslite však na to, že detoxikačná diéta sa nedá aplikovať každý deň, preto sú pravidelné detoxikačné kúry malým elixírom energie. Napríklad aj z knihy Detox. Recepty a rady.

Určite je vám jasné, že nie všetko, čo počas dňa robíte, je pre váš organizmus vždy to najlepšie. Bežný štýl nášho života dodáva telu nielen živiny, ale aj cudzorodé, ba dokonca škodlivé látky. Telo ich však nechce, a preto sa musí neustále zaoberať odbúravaním a odstraňovaním jedov z organizmu.

A následky?

Sme unavení a malátni, pleť je bledá, ani trávenie nie je celkom v poriadku. To všetko naznačuje, že telo už vôbec nestačí odstraňovať škodlivé a jedovaté látky. Riešenie je veľmi jednoduché. Treba mu dopriať oddych v podobe detoxikácie, očisty tela i duše.

Na detoxikáciu sa nemusíte nejako zvlášť pripravovať. Je však vhodné, ak už niekoľko dní pred jej začiatkom prestanete piť kávu, zmierni sa tým intenzita prípadných abstinenčných príznakov, ako sú napríklad bolesti hlavy. V podstate však platí, že začať môžete už zajtra ráno!

Ponúkame recept z knihy Detox. Recepty a rady:

Smoothie z jahôd

Pre 2 osoby, príprava 10 minút, 1 porcia asi 756 kJ/180 kalórií

  • 200 g hodvábneho tofu
  • 200 g čerstvých jahôd /obmena: mrazených
  • 2 pomaranče
  • 1 citrón
  • 2 lyžice slnečnicových semien

Postup: 

  • Tofu pokrájame na väčšie kúsky. Jahody umyjeme, zbavíme ich kališných lístkov, rozpolíme a spolu s tofu dáme do mixéra.
  • Pomaranče a citrón rozpolíme, vyžmýkame z nich šťavu, nalejeme ju do mixéra a všetko zmixujeme. Pridáme toľko vody, aby sme pripravili hladké a krémové smoothie.
  • Smoothie nalejeme do pohárov a ihneď podávame ozdobené slnečnicovými semenami, alebo ho až do podávania necháme v chladničke.

Rada: 

Na prípravu tohto smoothie používam aj iné ovocie, napríklad mango, banán, slivky alebo maliny. Skúste si pripraviť smoothie so svojím najobľúbenejším ovocím.

kniha detox
Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Detox. Recepty a rady

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1628
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.