Doprajte si brunch. Príjemné chvíle v spoločnosti skvelého jedla a dobrých priateľov

redakcia

Kombinácia raňajok a obeda, známa ako brunch, k nám pôvodne dorazila z USA, no v posledných rokoch sa v Európe stala prakticky rituálom. Elegantné kaviarne a reštaurácie v hlavných mestách poskytujú bohatú ponuku jedál formou buffé a menu pre organizovanie brunchu - takmer najočakávanejšej udalosti celého víkendu, ktorá sa koná výhradne v nedeľu v čase od 10 do 12 hodiny.

Doprajte si brunch. Príjemné chvíle v spoločnosti skvelého jedla a dobrých priateľov
23. JAN 2014

Brunch s ponukou sladkých či slaných jedál uspokojí všetky chute. Víkend je, koniec koncov, časom vyhradeným pre príjemne stránky života, časom pre naše malé pôžitky, ktoré si odopierame vo všedné dni, aby sme si udržali formu a dokázali držať krok s hektickým tempom každodenného života.

Udalosť, ktorá spája raňajky s obedom, je založená na našej spoločnej túžbe vymaniť sa z rýchleho tempa pracovného týždňa. Má obzvlášť silný pôvab pre tých, ktorí sa radi poriadne vyspia a po prebudení si doprajú jedlo v neformálnom štýle. Nedeľný obed, pri ktorom sa európske rodiny stretávajú už celé desaťročia, sa pretvára na menej formálnu chvíľu pospolitosti s jednoduchšími jedlami, ktoré však nijako neuberajú na lahodnosti.

Najnovším trendom životného štýlu je tiež stretávanie sa pri neskorých raňajkách na vybranom mieste v centre mesta. Alebo ešte lepšie, príprava vlastného brunchu v domácom prostredí v kruhu priateľov. Hlavným lákadlom každého bruncheu je voňavý chrumkavý chlieb podávaný s maslom a džemom alebo natretý vybranými syrmi a obložený studeným nárezom. Obľúbené sú tiež tradičné miešané vajcia so slaninou. Čaj, kávu a čerstvú ovocnú šťavu dopĺňajú sladké muffiny a kyprý múčnik – tak ako si to žiada americká tradícia – rovnako, ako aj sezónne ovocie.

Spoločnosť Whirlpool vyvinula nového pomocníka, ktorý vám pomôže pripraviť vynikajúci brunch v pohodlí vášho domova. A to aj v nedeľu, keď čerstvý chlieb práve nebudete mať po ruke. Touto novinkou je multifunkčná mikrovlnná rúra FamilyChef. Jednoducho sa nielen používa, ale aj čistí. Ponúka množstvo pokrokových funkcií, ktoré umožňujú dosiahnuť pri varení tie najlepšie výsledky.

Mikrovlnná rúra FamilyChef zaručuje prípravu chutných a chrumkavých jedál z mrazených polotovarov, ako napríklad chlieb, bez straty vône či chute. Vďaka novej funkcii Bread Defrost, ktorá kombinuje rýchlosť funkcie Jet Defrost s exkluzívnou technológiou Crisp™, rýchlo a jednoducho spracuje chlieb vytiahnutý z mrazničky, tak aby ste si ho moli dopriať kedykoľvek naň dostanete chuť. Nová funkcia bola navrhnutá tak, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky s každým pečivom, od rožkov až po žemle.

Tradične dobrú náladu neskorých nedeľných raňajok strávených v kruhu priateľov či rodiny si už nemusíte kaziť čistením, ktoré vďaka novej a vylepšenej rúre FamilyChef ešte nikdy nebolo také jednoduché. Jedinečná povrchová úprava Magic Clean zabraňuje usádzaniu nečistôt na vnútorných stenách, technológia Microban zase prináša bezkonkurenčnú úroveň hygienickej čistoty. Táto špeciálna povrchová úprava účinne zabráni vzniku a množeniu baktérií v špárach a ťažko dostupných miestach. V dutine rúry navyše nevznikajú nepríjemné pachy. Na čistenie rúry nepotrebujete žiadne agresívne čistiace prostriedky – vnútorné steny stačí jednoducho pretrieť navlhčenou hubkou.

Vynikajúci výkon tejto rúry dotvára pokročilá teplovzdušná technológia, ktorá pri pečení zaručuje rovnaké výsledky, aké by ste očakávali pri klasických rúrach. V tomto prípade však rekordne rýchlo. Otvory rozmiestnené okolo vnútorného priestoru rovnomerne distribuujú horúci vzduch po celej rúre, a tak zaisťujú dokonale rovnomernú tepelnú úpravu. Prípravu jedla môžete urýchliť kombináciou teplovzdušného a mikrovlnného ohrevu. K dispozícii je tiež funkcia rýchleho ohrevu Jet Pre-heat, ktorá rúru zohreje na maximálnu teplotu expresne – za 5 minút. Vďaka praktickej možnosti zastavenia otočného taniera môžete v rúre používať aj veľké hranaté nádoby na pečenie. Rúra FamilyChef garantuje skvelý výsledok – vždy a bez ohľadu na použitý recept.

Mikrovlnná rúra FamilyChef je nielen užitočným kuchynským pomocníkom, ale vďaka svojmu nápaditému dizajnu s povrchovou úpravou v matnom chróme a netradičným guľatým tvarom, vyhovie aj moderným trendom a štýlovo dotvorí každú kuchyňu. Technickú vyspelosť tejto multifunkčnej rúry dotvára aj veľký, prehľadný a ľahko čistiteľný displej.

Viac informácií nájdete na www.whirlpool.sk

Zdroj: PR
Foto: Whirpool

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Doprajte si brunch. Príjemné chvíle v spoločnosti skvelého jedla a dobrých priateľov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1628
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.