Graviola, nový liek proti rakovine?

Danka

Tropické oblasti sú plné zdraviu prospešných rastlín a plodín, ktorých unikátne účinky vieme oceniť už aj v našich končinách. Jednou z takých je i zázračná plodina graviola.

Graviola, nový liek proti rakovine?
29. JUL 2014

Zelené, polodlhé listy zhruba šesť metrov vysokých stromov, rastúcich v oblasti Peru až vo výške 1000 m.n.m. To je stručná lokalizácia miesta, kde má graviola svoj pôvod. Ak ste o mimoriadne zdravej a obľúbenej pochúťke (nielen) všetkých vegetariánov doposiaľ nepočuli, čítajte ďalej. Jej balastné účinky na zdravie človeka sú totiž svojou komplexnosťou a intenzitou doslova ojedinelé.

Graviola ako liek

V medicíne má graviola svoje výsostné postavenie už od nepamäti. Na liečbu sú využívané všetky časti tohto stromu, čo najmä pre prírodnú medicínu značí maximálnu efektivitu. Graviola sa napríklad v oblasti Južnej a Severnej Ameriky, vrátane Amazónie, predáva aj na miestnych trhoch a svojimi pozitívami dbá o zdravie tamojších obyvateľov. U nás sa najčastejšie predáva vo forme kapslí.

Odporúčame prečítať: Goji - malé červené bobuľky plné živín

S čím všetkým pomôže?

Graviola sa právom radí do kategórie superpotravín, veď jej efekt na zdravie a psychiku človeka je nepopierateľný. Za všetky pozitíva spomeňme aspoň pár, ktoré nepochybne potešia väčšinu z nás:

  • Graviola má ukľudňujúci a antibakteriálny účinok, pomáha pri nervovom vypätí a ľuďom v stavoch úzkosti.
  • Dokáže znížiť horúčku pri chrípke a nachladnutí.
  • Zamedzuje šíreniu vírusu HIV.
  • Znižuje hladinu krvného cukru pri cukrovke.
  • Ukázala sa ako významný pomocník pri boji s chronickou únavou, artrózou či astmou.
  • Eliminuje problémy s trávením, pomáha bojovať so žalúdočnými vredmi či pečeňovými ťažkosťami.

Liek proti rakovine?

Graviola má pred sebou podľa znalcov obrovskú budúcnosť. Viaceré výskumy potvrdili, že obsahuje látky nazývané annocenové acetogíny, ktoré disponujú unikátnymi, protirakovinovými vlastnosťami. Dokážu ničiť rakovinové bunky bez toho, aby poškodili zdravé, a to už vo veľmi nízkych dávkach. Výskumy neustále pokračujú a tak sa nechajme prekvapiť, k akým záverom napokon dospejú renomovaní znalci.

Odporúčame prečítať: Ako nášmu telu pomáhajú antioxidanty

Pre koho nie je určená?

Ani graviola, ktorá sa javí ako všeliek, ale nie je vhodná pre všetkých. Jej užívania by sa mali vzdať tehotné ženy a kojace matky. A keďže graviola preukázateľne znižuje i krvný tlak a tlmí srdcový rytmus, mali by ju rovnako oželieť pacienti s ochoreniami kardiovaskulárneho systému.

Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (Keerati)

DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Graviola, nový liek proti rakovine?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

vespa
vespa
 25.4.2016 20:09

Prosím, dajte si pozor. Strašne veľa stránok to prezentuje ako zázračný prípravok na vyliečenie z rakoviny. Ono to propagujú hlavne obchody, ktoré predávajú prípravky z gravioly či soursopu. Práve oni propagujú toto celé ako liek a ovplyvňujú mienku. Prišlo to z Poľska už 6 rokov dozadu. Prekročilo to hranice až do Ameriky, kde s ak tomu už nejeden úrad vyjadril, ale ľudia na to kašlú. Ich radšej zaujíma to, že je to šokujúca informácia. Keď niekto napíše, že príroda je liečivá a farmaceutici to taja, aby neprišli o prácu a zisk z liekov - toto je typické a hneď sa tomu verí. Pritom Graviola je nebezpečná. Keď jej veľa pijete, spôsobuje to ťažkosti s nervovou sústavou.
Nech to nie je ako tliachanie, nech sa páči, odporúčam si prečítať tú negatívnu časť: https://zn.sk/ovocie-graviola-ci-annona-vraj-lieci-rakovinu-ide-loz-hoax/
hlavne je problém, že propagujú aj listy, niektorí predajcovia to prezentujú ako liek, pritom listy sú toxické.

 

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1628
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.