Koenzým Q10 pomôže kráse aj energii

Veronika Shoebridge

Ak je niečo, čo z vás urobí človeka plného optimizmu, tak je to práve tento zázrak. Nielenže z človeka urobí kôpku pozitívnej energie, okolo ktorej bude radosť existovať, ale ešte aj udrží telo mladé a krásne.

Koenzým Q10. Antioxidant krásy, energie a mladosti
3. AUG 2017

Koenzým Q10 je silný antioxidant, ktorý poskytuje telu energiu. Robí to tak, že pohlcuje voľné radikály. Je to vlastne nášmu telu vlastný vitamín Q. Ak by ste chceli vedieť, kde presne sa ukrýva, museli by ste hľadať v mozgu, svaloch či pečeni. Je dôležitým prvkom v ochrane buniek, no keďže telo si jeho dostatok nevie vykryť samo, treba aby sme mu trošku pomohli.

Najviac vitamínu Q máme k dispozícii do 20 roku života, potom jeho produkcia a zásoby začínajú prudko klesať a musíme si teda pomáhať jeho externým dodávaním do tela. A keď tak urobíme, telo sa nám patrične odvďačí. Tým, že bude dlhšie vitálne, bude prekypovať energiou a budeme sa nielen cítiť, ale aj vyzerať mladšie.

Okrem toho ešte zásobuje telo kyslíkom, znásobuje účinok vitamínov E a C, ktoré sú tiež dôležitými antioxidantmi, zabraňuje únave, zmierňuje stres, čo je v dnešnej vysoko vystresovanej dobe veľmi potrebné a stimuluje imunitu.

Pomáha pri liečení angíny, obezity, cukrovky, vysokého krvného tlaku či cholesterolu, čiže ochorení, ktoré telo vedia mimoriadne zaťažiť a oslabiť.

Ak chýba, zle je

Ak ho máte dostatok, ste plní energie, sily a vyžarujete pozitivitu kade chodíte. No ak vám chýba, je to presne opačná strana. Ste bez energie, letargický, celý organizmus sa spomalí. Máte problém sústrediť sa a to najhoršie? Koža a telo celkovo rýchlejšie starnú. To predsa nechce nikto z nás.

Ako ho mať vždy dosť

Najjednoduchšia odpoveď je pestrou a vyváženou stravou. No samozrejme aj vďaka výživovým doplnkom. Tie si môžete kúpiť aj v každej DM drogérii.

Ak siahnete po potravinách, zásobte chladničku a špajzu lososom, makrelou, brokolicou, olivovým olejom, strukovinami a vajíčkami, ale nezabudnite ani na krabičku vitamínového doplnku.

Doplniť do tela koenzým Q10 však nie je otázkou niekoľkých minút či dokonca hodín. Je to dlhodobejšia a najmä pravidelná záležitosť. Bežná dávka koenzýmu na to, aby vás udržiavala v top forme, je 30 mg denne, no ak už klesne pod zdravé hodnoty, treba pridať. A to až na 100 mg denne. Pozor, tepelnou úpravou jedla sa však tento dôležitý vitamín ničí.

Odporúčame Balea nočný krém proti vráskam s Q10 a omega komplexom, 50 ml. Zakúpite v sieti dm drogerie markt.

dm produkt

Titulná foto: Léa Dubedout, CC0
Foto: dm drogerie markt 
 

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Koenzým Q10 pomôže kráse aj energii

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1628
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.