Kontrolu nad jedením získala zapisovaním si jedla. Schudla tak neuveriteľných 132 kíl!

Mária Penciaková

Priberanie ovládlo svet, obezita- globezita, je dnes už celosvetovým problémom. Obezita nie je problémom len estetickým, ale hlavne zdravotným a psychickým. Nárast váhy je sprevádzaný depresiami, podceňovaním a poklesom sebavedomia. Pocit zúfalstva a hanbenie sa za vlastné telo potvrdí takmer každý obézny človek.

Kontrolu nad jedením získala zapisovaním toho, čo zjedla. Schudla tak neuveriteľných 132 kíl!
15. AUG 2013

Možno práve vy netrpíte touto zákernou chorobou, ale vedeli ste, že každý desiaty človek bojuje s obezitou?

Príbeh  37 ročnej Američanky Jennifer Leonard je naozaj dych vyrážajúci a motivoval nie jedného obézneho. Jennifer je dcéra kuchárky a distribútora zemiakových lupienkov, tak si viete predstaviť aký životný štýl mala táto žena. Jennifer vo svojich najťažších časoch vážila 198 kíl.

Aj vy sa pýtate, čo sa zmenilo v živote tejto ženy, ktorá momentálne váži 66 kíl? „ Sedela som vonku a pozerala sa na svoju malú dcérku ako sa hrá. Chcela som sa jej venovať, no nemohla som. Bolo horúco, aj pri malom pohybe som bola totálne zadychčaná. Vtedy ako som tam sedela, tak som si uvedomila, že je dosť možné, že neuvidím svoju dcéru ako dospieva, ak toto celé nezmením .Bola som taká zúfalá.“ tvrdí teraz už šťastná Jennifer.

Ako sa jej podarilo vyhrať boj so svojim kilami?

“ Rozhodla som sa, že budem sledovať čo zjem. Začala som pomaly, v prvom týždni som odstránila svoj obľúbený Dr. Pepper nápoj a zapisovala som si všetko čo som zjedla. Táto malá zmena v mojom živote mi pomohla v prvom týždni zhodiť 3,5 kg.“ V prvom mesiaci zo svojho jedálnička vyhodila všetko vyprážané a nahradila to ovocím a zeleninou. Po prvom mesiaci zdravého životného štýlu Jennifer zapojila do svojho života aj pohyb: “ Začala som len s 15 minútami denne. Pred televízorom som poskakovala na dvd-čká ako sú The Biggest Loser, Jilian Michaels alebo dvd s Billym Blanksom.“ Neskôr keď táto Američanka odhodila všetky zábrany, tak jej kroky viedli do posilňovne, kde sa zverila do rúk profesionálnemu trénerovi.

Dnes Jennifer cvičí šesť krát do týždňa. „ Som taká šťastná keď cvičím, teraz sa už s radosťou pozriem na seba do zrkadla, pred dvoma rokmi som to nedokázala.“

Jennifer Leonard pred schudnutím                             Jennifer Leonard po schudnutí  

jennifer pred  jennifer po

TIP JENNIFER LEONARD

Možno sa cítite, že sa to nedá, možno si hovoríte, že to nezvládnete, ale zvládnete!  Pomaly a s rozumom to ide. „ Píšte si, čo zjete. Mnohé z nás sme mamičky, často ochutnáme tu niečo malé, tam niečo malé, dojedáme po deťoch. Zapisovaním všetkého čo dáte do svojich úst, získate prehľad a kontrolu nad jedením.“ radí Jennifer Leonard všetkým ktorí bojujú s obezitou.

Zdroj: fitbie.com, Foto: fitbie.com, Jenifer Leonard 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kontrolu nad jedením získala zapisovaním si jedla. Schudla tak neuveriteľných 132 kíl!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1628
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.