L-karnitín a L-arginín: Cesta k vysnívanej postave?

redakcia

Pri chudnutí nie sme často spokojní s výsledkami, ktoré dosiahneme cvičením v kombinácii s vhodne nastaveným jedálnym lístkom.

L-karnitín a L-arginín: Cesta k vysnívanej postave?
15. MÁJ 2015

Preto nie je výnimkou, že s vidinou lepšej postavy siahneme po výživových doplnkoch. Najčastejšie ide o aminokyseliny, teda základné stavebné prvky bielkovín.  Ich formy a účinky bývajú rôzne a nie vždy rovnako efektívne. Medzi najpopulárnejšie výživové doplnky, ktoré využívame pri procese chudnutia, sú L-karnitín a L-arginín, prípadne ich kombinácia.

L-karnitín spaľuje tuky vo veľkom

Známa aminokyselina L-karnitín sa tvorí v ľudskom tele, je teda prirodzene sa vyskytujúcou látkou. Na zabezpečenie bezproblémového fungovania jej naše telo veľa nepotrebuje, no pri chudnutí tomu už tak nie je. L-karnitín okamžite naštartuje spaľovanie tukov a premieňa ich na energiu, čo môže mať v kombinácii s pravidelným pohybom a vyváženou stravou za následok zníženie hmotnosti.

L-karnitín sa nachádza v našej potrave, napríklad v orechoch, jogurtoch, no najmä v mäse. Keďže mäso je len ďalším zdrojom energie a v závislosti od prípravy aj tukov, L-karnitín získaný takýmto spôsobom na podporu chudnutia nestačí.

Okrem pomoci pri chudnutí L-karnitín pozitívne vplýva aj na hladinu cholesterolu v krvi, psychickú výkonnosť a energiu človeka. Má tiež priaznivé účinky na činnosť srdca a pečene, zlepšuje aj pamäť a imunitu.

L-arginín pre lepšiu postavu aj potenciu

Semiesenciálna aminokyselina L-arginín je potrebná na fungovanie niektorých základných telesných funkcií, okrem iného zlepšuje okysličenie a prietok krvi, zvyšuje energiu a výkonnosť a je tiež dôležitým prvkom pri regenerácii a detoxikácii organizmu. Dokáže tiež regulovať krvný tlak a zlepšuje sexuálnu výkonnosť aj výdrž.

L-arginín v tele vyvolá reakciu, vďaka ktorej sa telo lepšie prekrví, a tak má človek viac energie. Keďže svaly sú lepšie vyživené, dochádza k podpore nárastu svalovej hmoty a tiež k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov. Pri dodržiavaní cvičebného plánu a správnom stravovaní sa tento fakt môže odraziť aj na vašej postave.

L-arginín si ľudské telo nedokáže samo vytvoriť v dostatočnom množstve, je teda potrebné ho prijímať z potravy alebo vo forme výživového doplnku. Získať ho dokážeme z orechov, mlieka, hrachu, slnečnicových či sezamových semienok a nájdeme ho dokonca aj v čokoláde.

Pre peknú postavu aj zdravé telo

Kombinácia L-karnitínu s L-arginínom má pozitívne účinky nielen na chudnutie, ale slúži aj ako prevencia problémov so srdcom a obehovou sústavou. Znižuje cholesterol a pozitívne pôsobí na tvorbu spermií. Na dosiahnutie redukcie hmotnosti, vďaka účinnému spaľovaniu tukov, je vhodné kombináciu týchto dvoch aminokyselín užívať pred tréningom.

Odporúčame prečítať: Ako zlepšiť spaľovanie tukov pri cvičení

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - L-karnitín a L-arginín: Cesta k vysnívanej postave?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

www.ZdravoaFit.sk
www.ZdravoaFit.sk
 17.5.2015 17:44

Za posledných 10 rokov intenzívnych štúdií sa nepreukázalo, že suplementáciou carnitínu dosiahnete svoju vysnívanú postavu. https://www.zdravoafit.sk/clanok/vysnivanu-postavu-vdaka-carnitinu-urcite-nedosiahnete
O arginíne sa často píše, že jeho nedostatok spôsobuje zhoršenie regenerácie a negatívne ovplyvňuje výkon. Ale nebolo dokázané, že by ste jeho suplementáciou tomu predchádzali alebo ho zlepšili.

 

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1631
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.