Najprirodzenejší detox je pohyb

Mirka

V jarných mesiacoch väčšina z nás hľadá spôsob, ako podporiť očistu organizmu po zime. Niektorí sa dajú nahovoriť na overené detoxikačné kúry, ďalší zaradia do jedálnička očisťujúce potraviny či výživové doplnky. Lenže je tu ešte jeden účinný spôsob, ktorý v porovnaní s ostatnými, nestojí takmer nič. Je to pohyb.

Najprirodzenejší detox je pohyb
17. MAR 2014

Väčšine z nás sa spája šport s chudnutím a tvarovaním postavy. V skutočnosti však pohyb prináša oveľa viac. Tak napríklad posilňuje kardiovaskulárny systém, prospieva pohybovému aparátu, zlepšuje náladu, pomáha lepšie zvládať stres či bojovať proti depresii. To však nie je všetko. Šport je skvelý spôsob, ako svoj organizmus detoxikovať.

Očista pohybom

Čo je hlavným poslaním detoxikácie? Odstrániť zo životne dôležitých orgánov toxíny a posilniť ich, aby mohli správne fungovať.Čo sa deje pri športe? Pohybová aktivita podporuje činnosť lymfatického systému, ktorého úlohou je zbavovať telo toxínov. To znamená, že nahromadené škodliviny sa vyplavujú formou potu, moču, ale aj  dýchaním.

Odporúčame prečítať: Detoxikácia - móda či medicínsky trend?

Aký šport je na detox vhodný?

Hľadáte pohybovú aktivitu, ktorá by vám pomohla v očiste tela? Jednoducho si vyberte to, čo vás baví, pretože detoxikovať pomáha akýkoľvek pohyb, ktorý je pravidelný a niečo pri ňom vypotíte. Vhodné sú teda kardio aktivity (beh, bicyklovanie, džoging, skupinové cvičenia spájajúce kardio a silový tréning) i posilňovanie. Netreba zabúdať ani na body and mind cvičenia (joga, pilates, spirals), ktoré sú na tento účel naozaj stvorené, pretože sa tu venuje veľká pozornosť hlbokému dýchaniu podporujúcemu očistu.

Odporúčame prečítať: Andy Pavlík Timková: Detox môže byť aj bolestivý

Pravidlá detoxikácie pohybovou aktivitou

Ak ste sa rozhodli podporiť očistu pohybom, mali by ste dodržiavať niekoľko pravidiel:

  • výsledky dosiahnete iba pravidelným vykonávaním pohybovej aktivity
  • snažte sa obmedziť aj príjem nezdravých potravín (mastné, slané, sladké, príliš korenené jedlá) a, naopak, pridajte potraviny, ktoré očistu podporujú (ovocie, zelenina)
  • pite veľa tekutín (čistá voda, bylinkové čaje: púpava, lopúch, žihľava, ovocné a zeleninové šťavy)

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Najprirodzenejší detox je pohyb

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1631
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.