Namiesto pomoci smrť?: Pravda o liekoch a ich nežiadúcich účinkoch

Mia

Poznáte nežiadúce účinky liekov, ktoré užívate? Nikdy vás to nezaujímalo? Možno je na čase, aby ste si prečítali šokujúcu výpoveď v podobe knihy Nežiadúci účinok: Smrť.

Nekalé praktiky farmaceutického priemyslu
1. JAN 2011

Kto si myslel, že farmaceutický priemysel a lekári prispievajú len k zlepšeniu zdravotného stavu pacientov, teda nás všetkých, bude po prečítaní tejto knihy naozaj prekvapený. Autor knihy vypovedá o nekalých praktikách farmaceutického priemyslu, do ktorých bol sám zapletený. Verejne sa priznáva, že dával úplatky rôznym profesistom, aby koncern pre ktorý pracoval mal každým rokom vyššie zisky. Lebo len na tom záležalo.

Dozviete sa ako sa na trh dostávajú lieky, ktorých nežiadúce účinky (o ktorých sa samozrejme nevie) vás môžu zabiť, minimálne poškodiť nejaký orgán. Prečo väčšina lekárov nehľadá príčiny vašej choroby, iba predpisuje lieky, ktoré utlmujú bolesť.

"Po prečítaní tejto knihy ma asi nebudete mať v láske. Jedno je však isté: získate celkom nový pohľad na lekárov, ich zvyklosti pri predpisovaní liekov, na správy o vedeckovýskumných novinkách, vedeckých sympóziách, a celkom inak budete pristupovať k odborným časopisom či oficiálnym odporúčaniam. Zmeníte názor aj na bezpečnosť postupov používaných pri schvaľovaní liečiv. Všetko bude iné". odkazuje autor John Virapen.

Miestami mi behal mráz po chrbte, keď som knihu čítala. Ale ja osobne som si z nej odniesla toto: "Keď ste chorí, tak choďte a zoberte si príručku vašej babičky. V nej určite nájdete, že si máte dať horúcu polievku, ostať v posteli a oddýchnuť si. To vám skutočne pomôže."

Veď si knihu prečítajte a posúďte sami. Do pozornosti dávam aj zaujímavý rozhovor so samotným autorom knihy, ktorý nájdete na stránkach http://blog.martinus.sk/2010/11/john-virapen-rozhovor/. A keď sa budete chcieť podeliť o vaše zážitky a emócie, tak naštívte tento portál znovu a diskutujte.

Zdroj: John Virapen, Nežiadúci účinok: Smrť


DISKUSIA K ČLÁNKU (4)

Diskusia k článku - Namiesto pomoci smrť?: Pravda o liekoch a ich nežiadúcich účinkoch

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

tinka8
tinka8
 29.1.2011 23:48

farmakobiznis: hrozba alebo pomos?

 
Dance4U
Dance4U
 26.1.2011 17:19

Minuly tyzden som docitala aj ja tuto knihu a poviem vam ze mam dost. Uz davno vo mne nic nezanechalo tolko emocii, ale skor negativnych. Lebo ak je pravda co i len polovica z jeho vypovede, tak dakujem pekne. Potom sa pytam, kam my vsetci smerujeme....

 
Mia
Mia
 2.1.2011 20:12

camu: Súhlasím, mne dosť vadí prístup naších lekárov, ktorí sa nesnažia zistiť príčinu len tlmiť príznaky. Netvrdím, že všetci sú takí, bohužiaľ ja som stretla práve s vačšinou smajlik - 2

 
camu
camu
 2.1.2011 20:04

Súhlasím s tvrdením že lieky predstavujú pohodlnú skratku pre lekárov aj pacientov.
Keď som mal cca 26 rokov, zistili mi vyšší tlak a cholesterol. Moja lekárka mi chcela hneď predpísať lieky, ktoré som odmietol brať. Po približne 0,5 roku vyšetreniach bol záver že tom mám asi zo stresu (prekvapujúco smajlik - 1 ).
Upravil som životosprávu, začal viacej športovat, menej sa stresovať a tlak sa znížil, rovnako tak cholesterol. Bez tabletiek.

 

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1631
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.