5. MAR 2015

Namixujte si zdravie!

redakcia

Viete, v čom spočíva sila zelených smoothies? V spustení prirodzených mechanizmov čistenia cholesterolu, tuku a toxínov z tela, čím dochádza k zlepšeniu fyzického, ale aj mentálneho a spirituálneho života človeka. 

Aj keď platí, že ľudské správanie a zvyky sa ťažko menia, prechod na „zelený“ životný štýl môže byť pre každého jednoduchý a príjemný. Urobte niečo pre seba a vyskúšajte zelené smoothie.

Kniha Zelené smoothie ponúka všetko o tomto fenoméne a k tomu 200 overených receptov.

Málokto z nás si dokáže v dnešnej dobe nájsť čas na vyváženú stravu. Všetci sa niekam ponáhľame, máme stres a nemáme čas. Aj keď na prvý pohľad nemusíme byť chorí, nespavosť, problémy s hmotnosťou, neschopnosť sa sústrediť a únava naznačujú, že niečo s nami nie je v poriadku. Všetko sú to príznaky nedostatku živín.

Zelené smoothie: revolúcia vo výžive chce poraziť epidémiu týchto zdravotných problémov vyrovnanou diétou bohatou na živiny.

Autorka Victoria Boutenko prichádza vo svojej knihe s kombináciou správnej výživy a svojich znalostí o smoothie, aby nám pomohla v ceste za zdravím. Potrebujeme k tomu len ovocie, zeleninu a rastliny, ktoré sme možno doteraz považovali za neužitočné. A samozrejme vodu!

zelené smoothie kniha 2

Zelená revolúcia v oblasti výživy práve prebieha. Deje sa to vďaka nám všetkým, ktorí sme si obľúbili skvelé zelené drinky. Rozplývame sa nielen nad ich sýtozelenou farbou a mimoriadne priaznivým účinkom na organizmus, ale aj nad ich lahodnosťou, výbornou chuťou, ktoré prekonávajú všetky očakávania.

"Na prednáškach a seminároch, kde som prezentovala výnimočnosť zelených nápojov, som bola veľa ráz svedkom toho, ako ľudia už po prvom ochutnaní týchto nápojov zmenili svoj postoj. Nechuť a nedôveru voči „burinovým živinám“ odrazu vystriedalo preferovanie zelených smoothie – nápojov s jedinečnými chuťovými vlastnosťami. Keď vidím, ako ľudia dočista vylizujú poháre, zdá sa mi, že počujem aj ich príjemné mľaskanie," hovorí Boutenko.

zelené smoothie kniha 1

Bežné americké slovo „smoothie“, žiaľ, nemá v slovenskom slovníku cudzích slov ekvivalent, ktorý by ho presne vystihoval. „Smoothie“ vo všeobecnosti možno definovať ako hustý nápoj, krémovej konzistencie, urobený z pyré ovocia alebo zeleniny.
Túto definíciu posunula úplne novým a inovatívnym smerom práve Victoria Boutenko, keď objavila liečivé účinky „zelených smoothie“ a zhrnula ich v tejto knihe. Zelené smoothie je hustý nápoj z listovej zeleniny s pridaním malého množstva ovocia a vody. Zelené, živé potraviny v lahodnej forme, ktoré sú samy o sebe obrovskou injekciou chlorofylu, vitamínov, minerálov, enzýmov a antioxidantov sú nenahraditeľné pre náš organizmus.

RAŇAJŠIE ROZBEHOVÉ SMOOTHIE

2 litre podľa Victorie Boutenko

 • Zmiešať zopár púpavových listov, 2 stonky zeleru, kúsok čerstvého ďumbiera, 2 broskyne a ½ ananásu.

SMOOTHIE STIMULUJÚCE PAMÄŤ

2 litre

 • Zmiešať 2 hrnčeky čerstvo odtrhnutého petržlenu, 1 bio uhorku aj so šupou, šťava z 1 limety, 2 zrelé hrušky, ½ jablka a 2 hrnčeky vody.

200 overených receptov a všetko o revolúcii vo výžive nájdete v novinke Zelené smoothie.

zelené smoothie kniha

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Namixujte si zdravie!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Chudnutie

   

  Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

  Jednoznačne diéty
  Zdravé stravovanie
  Pravidelné cvičenie
  Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

  Celkom hlasovalo: 955
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.