5. MAR 2015

Namixujte si zdravie!

redakcia

Viete, v čom spočíva sila zelených smoothies? V spustení prirodzených mechanizmov čistenia cholesterolu, tuku a toxínov z tela, čím dochádza k zlepšeniu fyzického, ale aj mentálneho a spirituálneho života človeka. 

Aj keď platí, že ľudské správanie a zvyky sa ťažko menia, prechod na „zelený“ životný štýl môže byť pre každého jednoduchý a príjemný. Urobte niečo pre seba a vyskúšajte zelené smoothie.

Kniha Zelené smoothie ponúka všetko o tomto fenoméne a k tomu 200 overených receptov.

Málokto z nás si dokáže v dnešnej dobe nájsť čas na vyváženú stravu. Všetci sa niekam ponáhľame, máme stres a nemáme čas. Aj keď na prvý pohľad nemusíme byť chorí, nespavosť, problémy s hmotnosťou, neschopnosť sa sústrediť a únava naznačujú, že niečo s nami nie je v poriadku. Všetko sú to príznaky nedostatku živín.

Zelené smoothie: revolúcia vo výžive chce poraziť epidémiu týchto zdravotných problémov vyrovnanou diétou bohatou na živiny.

Autorka Victoria Boutenko prichádza vo svojej knihe s kombináciou správnej výživy a svojich znalostí o smoothie, aby nám pomohla v ceste za zdravím. Potrebujeme k tomu len ovocie, zeleninu a rastliny, ktoré sme možno doteraz považovali za neužitočné. A samozrejme vodu!

zelené smoothie kniha 2

Zelená revolúcia v oblasti výživy práve prebieha. Deje sa to vďaka nám všetkým, ktorí sme si obľúbili skvelé zelené drinky. Rozplývame sa nielen nad ich sýtozelenou farbou a mimoriadne priaznivým účinkom na organizmus, ale aj nad ich lahodnosťou, výbornou chuťou, ktoré prekonávajú všetky očakávania.

"Na prednáškach a seminároch, kde som prezentovala výnimočnosť zelených nápojov, som bola veľa ráz svedkom toho, ako ľudia už po prvom ochutnaní týchto nápojov zmenili svoj postoj. Nechuť a nedôveru voči „burinovým živinám“ odrazu vystriedalo preferovanie zelených smoothie – nápojov s jedinečnými chuťovými vlastnosťami. Keď vidím, ako ľudia dočista vylizujú poháre, zdá sa mi, že počujem aj ich príjemné mľaskanie," hovorí Boutenko.

zelené smoothie kniha 1

Bežné americké slovo „smoothie“, žiaľ, nemá v slovenskom slovníku cudzích slov ekvivalent, ktorý by ho presne vystihoval. „Smoothie“ vo všeobecnosti možno definovať ako hustý nápoj, krémovej konzistencie, urobený z pyré ovocia alebo zeleniny.
Túto definíciu posunula úplne novým a inovatívnym smerom práve Victoria Boutenko, keď objavila liečivé účinky „zelených smoothie“ a zhrnula ich v tejto knihe. Zelené smoothie je hustý nápoj z listovej zeleniny s pridaním malého množstva ovocia a vody. Zelené, živé potraviny v lahodnej forme, ktoré sú samy o sebe obrovskou injekciou chlorofylu, vitamínov, minerálov, enzýmov a antioxidantov sú nenahraditeľné pre náš organizmus.

RAŇAJŠIE ROZBEHOVÉ SMOOTHIE

2 litre podľa Victorie Boutenko

  • Zmiešať zopár púpavových listov, 2 stonky zeleru, kúsok čerstvého ďumbiera, 2 broskyne a ½ ananásu.

SMOOTHIE STIMULUJÚCE PAMÄŤ

2 litre

  • Zmiešať 2 hrnčeky čerstvo odtrhnutého petržlenu, 1 bio uhorku aj so šupou, šťava z 1 limety, 2 zrelé hrušky, ½ jablka a 2 hrnčeky vody.

200 overených receptov a všetko o revolúcii vo výžive nájdete v novinke Zelené smoothie.

zelené smoothie kniha

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Namixujte si zdravie!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 830
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.