Návrat k prirodzenej chôdzi a behu s VIVOBAREFOOT

redakcia

Najzdravší spôsob chôdze a behu je naboso. Preto v roku 2003 prišla značka VIVOBAREFOOT s obuvou, která je tak pohodlná a ľahká, že pôsobí skoro ako druhá koža. Spôsobila tak revolúciu v chôdzi a v behaní. Pritom išlo len o návrat ku koreňom prirodzeného a zdravého pohybu – v duchu konceptu,  ktorý kedysi navrhla sama príroda.

 

Návrat k prirodzenej chôdzi a behu s VIVOBAREFOOT
8. APR 2014

Topánky VIVOBAREFOOT majú  patentovanú  oderuvzdornú podrážku s ochranou proti prepichnutiu. Hrúbka tejto podrážky je od 3 do 7 mm. Sklon medzi špičkou a pätou je nulový, rovnako ako podpora nožnej klenby, ktorá pri barefoot (bosej) obuvi úplne chýba. Svaly chodidla sú tak nútené prirodzene pracovať a tým sa tak prirodzene posilňovať. Ďalej majú topánky VIVOBAREFOOT rozšírenú špičku do anatomického tvaru nohy, čím zaručujú prirodzený postoj a maximálnu voľnosť prstov.

Spoločné pôsobenie všetkých týchto vlastností vedie k posilneniu svalov zadnej časti tela, hlavne tie, čo tvoria nožnú klenbu. Ďalej prispievajú k prirodzenému postoju bez bolesti chrbtice a v neposlednom rade k maximálnemu pôžitku z bezpečnej chôdze naboso.

Podrážka do každého terénu, topánky na každú príležitosť – to je VIVOBAREFOOT

Viete, čo znamená propriocepcia?  Presná definícia znie: „Propriocepcia alebo polohocit je schopnosť nervového systému zaznamenať zmeny vo svaloch a vo vnútri tela vznikajúce pohybom a svalovou činnosťou.“ Zjednodušene to znamená, že propriocepcia je dôležitá pre  správnu koordináciu pohybu. Až 70% informácií o prostredí, v ktorom sa pohybujeme, totiž získavame cez proprioceptory v našich chodidlách. Problém je v tom, že v klasických topánkach so silnou podrážkou nie sú tieto proprioceptory schopné snímať takmer žiadne informácie o povrchu terénu. Hrozí nám tak zranenie alebo ako sa to úplne bežne stáva, osvojenie nesprávnej techniky chôdze či behu, ktoré v konečnom dôsledku spôsobuje bolesti chrbtice, kĺbov a celého pohybovo-oporného aparátu.

topánky1

Preto majú topánky VIVOBAREFOOT ultra tenkú podrážku hrubú iba od 3 do 7 mm. Zaisťujú tak maximálnu propriocepciu, takmer ako keby ste sa pohybovali naboso.

Vivobarefoot verí, že behanie je schopnosť, ktorú sa musíme učiť. Preto v spolupráci s Lee Saxbym, najlepším barefoot trénerom, školí certifikovaných trénerov, ktorí učia bežcov správnu techniku prirodzeného behu.

VIVOBAREFOOT – kvalita a ekológia

Zachovanie rovnováhy medzi maximálnou propriocepciou, dokonalou ochranou chodidiel a vkusným designom je hlavným cieľom značky VIVOBAREFOOT. Od svojho vstupu na trh prešla veľký kus cesty a dnes sa môže pochváliť najlepšími výsledkami v testoch barefoot obuvi a okrem toho  aj celosvetovo najširšou ponukou bosých topánok určených ako na šport, tak do práce i na voľný čas. 

VIVOBAREFOOT kladie veľký dôraz aj na čo najmenšie zaťaženie životného prostredia. Preto vo veľkej miere využíva recyklované i recyklovateľné materiály a materiály z miestnych zdrojov. Využíva ekologicky šetrné výrobné postupy s dôrazom na funkčnosť, komfort a kvalitu.

Čo vám chôdza a behanie v barefoot topánkach prinesie?

Posilnenie

A to nielen svalov chodidiel, ale aj lýtok, stehien a spodnej časti brucha i chrbta, čím sa spevňuje a upravuje celkové držanie tela.

Voľnosť

Vďaka unikátnej technológii výroby a ultra tenkej podrážke sa na rozdiel od klasických ťažkých a neforemných topánok, môže chodidlo prirodzene a voľne pohybovať, ako by bolo bosé.  Obuv na nohe naviac takmer necítite.

Rovnomerné rozloženie váhy

Barefoot obuv upravuje techniku chôdze a behu, čím prispieva ku zníženiu nadmerného dopadu na kolená, bedrá a chrbticu.

Stimulácia

Ultra tenká podrážka stimuluje chodidlá a zvyšuje citlivosť nervových zakončení, ktorých máme v chodidlách okolo 200 tisíc! Celkovo sa tak vylepšuje ich zmyslové vnímanie.

Ochrana

Patentovaná ochrana proti prepichnutiu a oderu poskytuje ochranu pred šliapnutím na nebezpečný predmet rovnako ako silná podrážka klasickej obuvi.

Ďalšie benefity VIVOBAREFOOT:

  • Ľahkosť a pohodlie, kedy sa obuv prispôsobuje Vašej nohe a nie naopak
  • Väčšina topánok je vyrobená z vodeodolných materiálov
  • Prírodný zvršok z kože alebo alternatíva vo vegánskej úprave
  • Recyklovateľná antibakteriálna vnútorná vložka
  • Priedušné, odnímateľné a prateľné vložky
  • Anatomický tvar umožňujúci prirodzený pohyb prstov dôležitých pre správnu funkciu nohy a chodidiel
  • Dokonalý a účelný design
  • Ľahkosť a flexibilita podporujúca prirodzený rozvoj všetkých svalových skupín chodidiel
  • Výroba v preverených továrňach nezamestnávajúcich deti ani robotníkov za neúmerne nízku mzdu (nezávisle kontrolované)

 

VIVOBAREFOOT je značka obuvi, za ktorých výber Vás budú Vaše nohy milovať. Príďte si do našej predajne na Obchodnej ulici č.30 (vedľa kníhkupectva Martinus) vyskúšať ten pocit.

Viac informácii na www.vivobarefoot.sk

Pridajte sa k nám www.facebook.com/vivobarefoot.sk a buďte informovaní o všetkých novinkách, akciách a zľavách.

DRUHY VIVOBAREFOOT PODRÁŽOK

ON ROAD

Iba 3 mm hrubá TPU podrážka – najtenšia podrážka značky VIVOBAREFOOT. Ponúka maximálnu propriocepciu, odolnosť proti oderu a ochranu pred prepichnutím. Tato podrážka bola navrhnutá na tvrdý, rovinatý povrch.

Podrážkou typu “on road” disponuje napr. model Evo Pure ideálny napr.na beh, fitness, indoor športy, Yoga, Pilates, Tennis, Squash, Bedminton

topanky2topanky3

 

 

 

 

 

 

 

OFF ROAD

Tato 2,5 mm hrubá podrážka má naviac 4,5 mm vysoké gumové kolíky určené pre maximálny kontakt s klzkým povrchom. Podrážka tak zaisťuje vynikajúcu barefoot trakciu v tom najnáročnejšom teréne.

Typickým “off road” zástupcom sú nové Trail Freak, ktoré se môžu pochváliť nielen dokonalou priľnavosťou ale aj nízkou váhou.

topánky4topánky5

 

 


 

 

 

 

 

AMPHIBIOUS TPU

Iba 6 mm hrubá podrážka vyrobená z vysoko oderuvzdorného materiálu TPU a s dezénom zaisťujúcim maximálny kontakt s povrchom.

Túto podrážku majú  Achilles – obojživelné sandále designované pre pohyb vo vode i na suchu. S dvoma spôsobmi nosenia, s pásikom i bez predstavujú ideálnu voľbu na beh, k vode i do mesta.

topánky6topánky7

 

 

 

 

 

 

 

AMPHIBIOUS EVA


Super mäkká podrážka vyrobená z materiálu EVA má dvojnásobnú denzitu a prináša maximálne pohodlie a propriocepciu. Podrážka je hrubá 7 mm a pri došlape sa stenčí na 3 mm.

Touto podrážkou se pýši model Ultra - víťaz kategórie Best Minimalist Shoe 2011 podľa serveru Living Barefoot’s.

topánky8topánka9

 

 

 

 

 

 

 

Ukážka ďalších vybraných modelov

Pánska obuv Gobi – 3mm hrubá podrážka

topánka10topánka11

 

 

 

 

 

 

 

Bežecká obuv One - 3mm hrubá podrážka

topánky12topánky13

 

 

 

 

 

 

 

Dámska obuv Freud – 3mm hrubá podrážka

topánky14topánky15

 

 

 

 

 

 

 

Dámska obuv Jing Jing – 3mm hrubá podrážka

topánky16topánky17

 

 

 

 

 

 

 

Detská obuv Neo Velcro – 4,5 mm hrubá podrážka

topánky18topánky19

 

 

 

 

 

 

 

 

Ultra kids – 7mm hrubá podrážka (po došľape 4mm)

topánky20topánky21

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: PR

 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Návrat k prirodzenej chôdzi a behu s VIVOBAREFOOT

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1631
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.