Ovocie si na večeru nedávajte!

Lucia Méresová

Prečo ovocie nie je vhodné na večeru po cvičení? Čo by sme mali jesť a prečo je výber jedla po cvičení dôležitý? O tom všetko Vám porozpráva inštruktorka skupinových cvičení Lucia Méresová.

Ovocie si na večeru nedávajte!
20. DEC 2013

Ešte pred tým ako som sa stala inštruktorkou, navštevovala som rôzne hodiny cvičenia. Spomínam si, ako som chodila s maminou a sestrou na hodiny step aerobiku a hneď ako sme prišli domov, sme sa do prasknutia naládovali ovocím. Boli sme po cvičení hladné a považovali sme to za najzdravšiu alternatívu večere, akú sme si mohli dať.

Čo sme však nečakali, naša postava sa vôbec nemenila. A to sme na tých stepoch teda poriadne makali! Ak sa aj meniť začala, tak tým úplne nesprávnym smerom. Neskôr, štúdiom problematiky stravovania a aj vlastnými skúsenosťami som prišla na to, že jedlo po cvičení je pre naše telo veľmi dôležité. A hlavne som zistila, že ak chcem schudnúť, z ovocia nemôže byť večera v žiadnom prípade zložená.

Naše telo potrebuje také makroživiny, ktoré nám zregenerujú namáhané svalstvo a nie také, od ktorých budeme priberať. Áno, ovocie obsahuje veľa vitamínov, ale aj ovocný cukor- fruktózu, ktorá už vo večerných hodinách našim krivkám vôbec neprospieva.

Inštruktorkou som 4 roky a momentálne sa stále viac a viac stretávam s otázkou, čo si dať na večeru, aby bol pohľad do zrkadla stále šťastnejší. Som tomu veľmi rada, pretože viem, že tieto ženy chcú podporiť efekt z cvičenia a nie ho zmariť nesprávnou večerou.

Aj keď som im vysvetlila z čoho by mala byť zložená naša večera po cvičení, mali pocit, že môžu jesť iba pár potravín stále dookola. Práve preto ma napadlo urobiť kuchársku knihu plnú receptov na jedlá, ktoré sú ideálne na večeru po cvičení. Priznám sa, že aj mne sa večere často opakujú, a preto som oslovila 22 inštruktoriek a fitness tréneriek, aby mi pomohli s písaním tejto fitness kuchárky a pridali do nej svoj obľúbený recept.

kniha

Výsledok je konečne na svete a ja sa veľmi teším, že sme to spoločnými silami dali dokopy. Verím, že tým pomôžeme každej žienke, ktorá si chce po cvičení dať nielen chutnú a zdravú večeru, ale aj takú, ktorú si bude môcť dopriať s pokojným svedomím.

Napísali sme ju v elektronickej podobe a pridali k nej aj dva bonusy - knihu Vianočné dezerty bez výčitiek a Zdravé fitness polievky. Aby sme si mohli počas Vianoc napiecť dobrôtky, po ktorých nebudeme v januári nariekať a aby sme sa naučili variť úžasné krémové polievky bez zásmažiek a múky.  A vďaka elektronickej podobe Vám kniha aspoň nezapadne prachom.

meresová


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ovocie si na večeru nedávajte!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1631
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.