Pavlok náramok vás donúti cvičiť alebo nejesť sladkosti

Mirka

Chcete pravidelne cvičiť, nejesť sladkosti alebo prestať fajčiť? Pavlok náramok vás za nedodržanie svojich predsavzatí potrestá elektrickým šokom. 

Pavlok náramok vás donúti cvičiť alebo nejesť sladkosti
31. OKT 2014

Odporúčame prečítať: Od zajtra nejem sladkosti alebo ako skoncovať so sladkým

Väčšina z nás si dáva pravidelne predsavzatia týkajúce sa rôznych oblastí života. Chceli by sme pravidelne cvičiť, zdravo sa stravovať, nefajčiť, skoro vstávať, učiť sa cudzie jazyky, obmedziť používanie sociálnych sietí atď. Väčšina z nich však po krátkom čase narazí na tvrdú realitu. S ich dodržiavaním končíme skôr, ako sme vôbec začali. Chýba nám odhodlanie a vlastné zlyhania si ospravedlňujeme výhovorkami od výmyslu sveta.

Práve nedostatok motivácie, ľudská pohodlnosť a nedisciplinovanosť sa stali námetom pre vznik Pavlok náramku. Jeho autorom je Maneesh Sethi, ktorý sám potreboval niekoho, kto by dozeral na to, aby si plnil všetky svoje povinnosti.

Pavlok náramok, smartfón a špeciálna aplikácia

Ako funguje táto vecička v praxi? Spojenie Pavlok náramku so smartfónom a špeciálnou aplikáciou sľubuje, že ak človek nesplní vopred stanovené ciele, bude „potrestaný“ elektrošokom.

Nastavili ste si prostredníctvom špeciálnej aplikácie, že nevstúpite do obchodu s rýchlym občerstvením, a predsa neodoláte a vojdete dnu? V tom prípade dostanete najskôr upozornenia v podobe svetelného či zvukového varovania. Ak to nepomôže, čaká vás slabší, alebo silnejší elektrický šok. Na základe toho si mozog dokáže časom spojiť zakázané činnosti, alebo nedodržanie stanovených cieľov s nepríjemným trestom v podobe elektrického šoku. To v konečnom dôsledku spôsobí, že pre človeka bude jednoduchšie stanovené predsavzatia dodržiavať. V prípade, že sa predsa len stane, že pre niekoho nebude dostatočným trestom ani elektrošok, dokáže táto aplikácia zverejniť konkrétne zlyhanie aj na sociálnej sieti Facebook.

Pavlok bude v predaji už v prvej polovici budúceho roka. Užívatelia ho môžu nosiť na ruke ako náramok alebo ho pomocou pásky upevniť na inú časť tela.

Zdroj video: www.youtube.com
Zdroj obrázka: https://www.facebook.com/pages/Pavlok/249725988533868?fref=ts

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pavlok náramok vás donúti cvičiť alebo nejesť sladkosti

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1628
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.