REDCORD – vešiak, ktorý uľaví kĺbom aj chrbtu

Mirka

REDCORD môže niekomu pripomínať známy TRX, ktorý nesmie chýbať v športovom náčiní milovníkov fitness. V skutočnosti sa však tieto dva systémy líšia, a to najmä v tom, že REDCORD patrí do rúk profesionálneho fyzioterapeuta. Aj keď je pravda, že po určitom čase môže so zjednodušeným variantom tohto závesného systému cvičiť klient aj doma.

REDCORD – vešiak, ktorý uľaví kĺbom aj chrbtu
21. JAN 2014

Závesný systém REDCORD je na trhu už niekoľko rokov. Bol vyvinutý v Nórsku, kde tímy odborníkov neustále pracujú na jeho vylepšení. U nás ho využívajú najmä fyzioterapeuti pri liečbe pacientov v nemocniciach a rehabilitačných zariadeniach, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom. Výnimkou však nie sú lekári ani tréneri, ktorí ho po absolvovaní vzdelávacieho kurzu používajú vo svojej praxi.

Pri svojej práci využíva toto zariadenie aj Mgr. Lucia Merceková z rehabilitačného štúdia REVITALIS. Odborníčka považuje za hlavný prínos používania tohto závesného systému skrátenie doby liečby pacientov s bolesťami chrbtice a kĺbov. A uvádza aj konkrétny príklad: „Ak by sme sa chceli dostať ku konkrétnym číslam, aby sme nepôsobili záhadne, tak napríklad pri poruchách stereotypov pohybu je efekt dosiahnutý do 10-tich minút cieleným cvičením. Samozrejme, pacient odchádza s malou domácou úlohou, aby mohol tento stav udržať, kým sa zautomatizuje.“

V čom je REDCORD výnimočný?

REDCORD je odborníkmi vyvinutý závesný systém, ktorý sa využíva pri diagnostikovaní a v rámci aktívnej terapie svalovo-kostrových porúch, ktoré spôsobujú napríklad bolesť či obmedzene pohybu. Vo všeobecnosti teda slúži REDCORD na obnovenie (zlepšenie) funkčnosti vlastného tela. Je dostupný v niekoľkých verziách. „REDCORD je prvotne určený na individuálnu prácu fyzioterapeuta a pacienta. Ale pokiaľ pacient prejde niekoľkými sedeniami, vie si zakúpiť jednoduchší systém s názvom REDCORD MINI, na ktorom môže cvičiť aj sám doma,“ vysvetľuje Mgr. Nina Hajdu z FYZIO KLINIK.

RECORD pripomína závesný systém TRX. Hlavný rozdiel medzi nimi spočíva v tom, že TRX bol vyvinutý a používa sa ako fitness pomôcka na zlepšenie celkovej výkonnosti v akomkoľvek priestore (doma, v prírode, v telocvični). REDCORD zasa patrí do rúk odborníka. „S týmto systémom je oprávnený pracovať len fyzioterapeut, ktorý absolvoval viacero stupňov školení. V REDCORDE je dlhé roky používaný systém NEURAC, ktorý je vytvorený pre fyzioterapeutov. NEURAC je vlastne práca fyzioterapeuta v REDCORD závesoch, kde ide o diagnostikovanie a hlavne terapiu, ktorá sa zameriava na odstránenie príčiny bolesti chrbta. Odborník pracuje na základe svalových zreťazení a snaží sa v ľudskom svalovom aparáte nájsť chybu, teda slabý článok svalového korzetu, ktorý neskôr v terapii napráva,“ vysvetľuje Mgr. Nina Hajdu.

Zdroj video: www.youtube.com
Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (David Castillo Dominici)

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - REDCORD – vešiak, ktorý uľaví kĺbom aj chrbtu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1586
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.