Šperky a cvičenie?

Advertoriál

Šport a šperky. Mnohí ľudia si túto kombináciu nevedia ani len predstaviť. Veď aj na telesnej výchove nás vystríhali, že šperky k športu nepatria. Na druhej strane sú medzi nami milovníci doplnkov, ktorí svoje obľúbené kúsky zo seba nedajú dole za žiadnych okolností. Ak k nim patríte, mali by ste vedieť niekoľko dôležitých informácii. 

Šperky a cvičenie?
Zdroj: unsplash.com
28. AUG 2018

Slávni športovci sa vyznačujú tým, že aj na ihrisko si prinesú luxusný a krásny šperk. Častokrát ho majú ako talizman, ktorý sa im spája so šťastím. Ak máte nejaký trblietavý šperk, ktorý si nikdy neodkladáte a je vášmu srdcu veľmi blízky, mali by ste sa oň veľmi dobre starať, aby vám čo najdlhšie vydržal.

eppi

Šperk zvyčajne tvorí drahý kameň a kov. Či však zvládne športové aktivity závisí od toho, akej je kvality. Kvalitné drahé kamene ako diamant, rubín či zafír zvládnu aj pot či chlórovú vodu. Vyvarovať sa však treba tvrdým nárazom a úderom. Drahé kamene sú síce odolné aj voči takýmto nepríjemnostiam a poškriabanie im nehrozí, no môže na nich vzniknúť malá prasklina či iné poškodenie. Kvalitné kovy sú taktiež značne odolné, avšak dlhodobé pôsobenie chlóru môže striebro či dokonca zlato poznačiť. Na povrchu tohto šperku časom zbadáte nepekné poškodenie. Ak teda milujete plávanie a chodíte do bazéna každý druhý deň, je lepšie váš zlatý prsteň radšej nechať doma. Vydrží vám dlhšie.

Ak ale dávate prednosť telocvični a radšej si vybijete energiu pri namáhavom zdvíhaní činiek, berte na vedomie, že šperky sa pri pôsobení tlaku môžu deformovať. Zlato i striebro sú pomerne mäkké kovy a častým tlakom sa skôr či neskôr poškodia alebo poškriabu. Ak ste teda v telocvični ako doma, radšej nechajte svoj zásnubný prsteň z bieleho zlata či iné zlaté prstene počas tréningu v bezpečí, aby sa zbytočne nepoškodili.

eppi prsten

Všeobecné pravidlo na záver: kvalitné a drahé šperky sú krásne a vkusné, ale predsa len nie sú primárne určené na športovanie. Ak sa ich ale počas cvičenia neviete vzdať a váš kúsok sa poškodí, neznamená to, že nie je kvalitný. Okrasné šperky aj z najdrahších materiálov ako napríklad perlové náušnice proste nie sú vyrábané na to, aby ste s nimi chodili pravidelne na plaváreň či do telocvične. Radšej sa ním ozdobte, keď pôjdete na večeru so svojou polovičkou.

Zdroj: PR

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Šperky a cvičenie?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1628
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.