Športujeme s prírodou

redakcia

Človek bol odjakživa spätý s prírodou. Vždy nám ponúkala to, čo sme potrebovali pre duchaplný život. Príroda bola útočiskom a zdrojom obživy. V dnešnej dobe často na ňu zabúdame a nevieme využívať všetko, čo nám dáva a chce dať.

Športujeme s prírodou
29. NOV 2013

Potešujúcou správou je, že sa ľudia pokúšajú vrátiť k zdravému životnému štýlu. Snažia sa odpútať od moderného spôsobu života, ktorý je plný nezdravého jedla, zlej životosprávy a čo je alarmujúce, takmer žiadnych pohybových aktivít. Je to už pár rokov, čo vznikla veta: „Športom ku zdraviu“. Je smutné, že postupne ľudstvo začalo na túto vetu zabúdať a prišlo k negatívnym dopadom na zdravie veľkej časti ľudskej civilizácie. Máme tu ale desaťročie, kedy sa začíname prebúdzať a všímame si ľudí okolo seba a čo je hlavné, aj samých seba. Konečne sa sami vedieme k zdravému stravovaniu, ale aj k pohybovej aktivite.

 

Zdravý životný štýl

Je spojený aj s využívaním darov prírody. Odhliadnúc od všetkých potravín sa na trhu začali objavovať prírodné výživové doplnky, ktoré sa získavajú čisto z rastlinných alebo živočíšnych zdrojov. Dlhé roky boli rastliny, byliny, ale aj produkty zvierat súčasťou ľudového liečiteľstva. Používali sa nielen na podporu zdravia, ale aj na zvýšenie vitality, výdrže a fyzickej zdatnosti. Na istý čas, sa väčšina z nás odvrátila od týchto prírodných produktov. Ľudia prestali veriť v ich pozitívne účinky.

Avšak svitá na novú dobu, kedy sa znova príroda stáva súčasťou nás. Prírodné zdroje sa využívajú nielen na prípravu výživových doplnkov, ale aj výživy pre športovcov. Pohybovým aktivitám sa začína venovať viac a viac ľudí. Prichádza k nárastu dopytu po prírodných doplnkoch pre športovcov, ktoré majú pozitívne účinky na celkovú výdrž, vitalitu a fyzickú zdatnosť. Samozrejme nesmieme zabudnúť na dokonalý vzhľad a viditeľné vypracovanie svalových partií.

 

Aktívni ľudia majú dnes vo svete dokorán dvere otvorené. Existujú firmy, ktoré poskytujú plnú starostlivosť pri cvičení spojenú s poradenstvom a ponúkaním výživových doplnkov. Požiadavky verejnosti ich tlačia k tomu, aby sa zamerali na všetko prírodné. Ako si vybrať tu správnu? Veľmi dôležité je pozerať na celkové poskytované služby a kvalitu ponúkaných produktov. Jednou z nich je aj www.biocare.sk. Tento internetový obchod sa môže pochváliť veľmi kvalitnými službami. Už niekoľko rokov plní požiadavky širokého okruhu zákazníkov. Na stránke nájdete výber z toho najlepšieho, od výživových doplnkoch, cez dietetickú výživu, až k výžive pre športovcov.

 

Aktívni športovci

Aktívni športovci určite vedia po čom siahnuť, keď chcú zvýšiť svoju kondíciu, nabrať svalovú hmotu alebo dosiahnuť väčšie výkony. To všetko sa dá dosiahnuť pomocou prírodnej výživy pre športovcov. Máme tu proteíny, aminokyseliny, stimulanty, pumpy a jednozložkové výživové doplnky, ktoré nám poskytuje príroda. Mnohí z nás možno nevedia, že tak často spomínaný kreatín sa získava z rýb. Kreatín je látka, ktorá pomáha dodávať energiu svalovým bunkám a tak zvyšuje výdrž a kvalitu cvičení. Na budovanie svalov máme rôzne typy proteínov. Medzi najkvalitnejšie patria vaječné, konopné, kazeínové alebo srvátkové proteíny. Sú naozaj cenné svojím zložením a patria medzi prírodné produkty. Sú neoddeliteľnou súčasťou výživy pre športovcov, pretože slúžia na stavbu svalových vlákien. Laicky povedané, čím viac proteínov, tým väčšie svaly.

Samozrejme netreba pri tom zabúdať na kvalitné cvičenie. Príchodom proteínu do tela športovca dochádza k tvorbe svalových buniek. Tie budujú svalové vlákna a dochádza k nárastu svalovej hmoty. Správni športovci dopĺňajú proteíny nejakým stimulantom alebo pumpou. Jedným z nich je napr. Caffein pyrin. Pod týmto názvom sa skrýva extrakt z vŕbovej kôry, ktorý je doplnený o koncentrát kofeínu a vitamín C. Tento výživový doplnok pre športovcov stimuluje ľudské telo k vyšším výkonom. Vďaka kofeínu povzbudzuje človeka aj po cvičení a zvyšuje jeho vitalitu. Je to len pár príkladov výživových doplnkov, ktoré získava zo samotnej prírody.

 

Samozrejme v prírodných doplnkoch nenájdeme len výživu pre športovcov. Je možné tam nájsť rôzne produkty na podporu zdravia a celkového dobrého fyzického stavu človeka. Ak sa rozhodneme prejsť na zdravší životný štýl, neoddeliteľnou súčasťou sú zdravé produkty prírody. Ak smerujeme k fyzickým aktivitám, prírodná výživa pre športovcov je to pravé.

Len pre návštevníkov portálu Cvičte.sk ponúka spoločnosť BioCare zľavový kupón na nákup akéhokoľvek výživového doplnku na stránke www.BioCare.sk. V košíku do kolonky "Zľavový kupón" zadajte kód zlv5cv, v nasledujúcom kroku vám systém uplatní zľavu. Platnosť kupónu je obmedzená do 20.12.2013 (vrátane).

 
Zdroj: PR

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Športujeme s prírodou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1610
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.