Sprievodca pre zdravý život mužov

redakcia

Tento praktický poradca ponúka všetkým mužom efektívne recepty na to, aby sa cítili zdraví a šťastní.

Sprievodca pre zdravý život mužov
14. OKT 2015

Zároveň je aj vítaným pomocníkom pre všetky starostlivé ženy, ktorým záleží na zdraví svojich mužov. Kniha Domáci lekár pre mužov ponúka vyše 200 strán rád a tipov ako znížiť hladinu cholesterolu, ako si udržať správnu hmotnosť, odpovie na otázku koreniť, či nekoreniť? Alebo čo je glutatión.

V knihe si autorka pozorne všíma zdravie pánov, analyzuje príčiny najčastejších mužských ochorení, informuje o účinných metódach ich prevencie a liečby.
Poradí pánom, ako sa zbaviť brucha, ako zvládnuť andropauzu alebo ako cvičiť pri problémoch s prostatou.

V knihe Domáci lekár pre mužov nájdete okrem iného:

 • zásady správneho stravovania
 • tréning na odstránenie brušného tuku a redukčné diéty
 • tipy, ako cvičiť a ako správne dýchať
 • tajomstvo srvátkového proteínu a rady na úpravu cholesterolu
 • očistné procedúry a sedacie kúpele
 • prehľad preventívnych vyšetrení
 • recepty na domáce liečivé tinktúry
 • návody, ako odolať stresu a ako sa zbaviť stimulantov
 • netradičný pohľad na poruchy a choroby, ktoré trápia mužov.
   

Nadváha u mužov

Nadváha nie je len estetický problém, ale aj hrozba pre zdravie. Obezitu veľmi často sprevádzajú choroby srdca a ciev, žlčníka a cukrovka 2. typu. Spôsobuje aj degeneratívne zmeny kostí a kĺbov, najmä bedrových a kolenných kĺbov a chrbtice, a vznik kŕčových žíl. K vzniku obezity najčastejšie prispieva nesprávne stravovanie – vysokokalorické, príliš výdatné a mastné jedlá pri obmedzenej telesnej aktivite.

Na určenie správnej telesnej hmotnosti je najvhodnejší vzorec BMI, podľa ktorého sa hmotnosť v kilogramoch má rovnať výške v centimetroch mínus 100.
Nadváhy sa najťažšie zbavujú ľudia, ktorí vážia viac ako 120–140 kilogramov. Moderná chirurgia ponúka pacientom veľa zákrokov, ktoré sú určite účinné, ale ja osobne som proti takýmto operáciám, ak sa im možno vyhnúť. Všetky, aj tie zdanlivo jednoduché, predstavujú nebezpečenstvo pre zdravie a život pacienta. To platí aj v prípade rutinných operácií. Preto aj v prípadoch vysokej nadváhy navrhujem iné metódy zhodenia kilogramov – lacnejšie a jednoduchšie. Najúčinnejší spôsob, i keď na prvý pohľad ťažko prijateľný, je urinoterapia (módna vo Francúzsku).

Brušná obezita

Muž priberá predovšetkým preto, že príliš veľa je a prebytočné kalórie si ukladá vo forme tuku. Veľmi dôležitý je typ obezity, čiže miesto uloženia tukového tkaniva. Osobitne nebezpečná je tzv. brušná obezita, ktorá sa označuje aj ako viscerálna alebo centrálna obezita. Charakterizuje ju ukladanie sa tukového tkaniva vo vnútri brušnej dutiny. U mužov sa vyskytuje oveľa častejšie ako u žien a má vážne dôsledky. Spája sa s ňou vyššie riziko kardiovaskulárnych ochorení. Častejšie sa objavujú poruchy metabolizmu, ktoré vedú k hypertenzii, ischemickej chorobe srdca, cukrovke a iným cievnym chorobám.

Brušná obezita sa určuje zmeraním obvodu pása. V nasledujúcej tabuľke sa uvádzajú hodnoty pre mužov a ženy. Rozloženie telesného tuku sa zisťuje aj pomocou ukazovateľa pomeru pása a bokov (skratka WHR). Vypočíta sa delením obvodu nameraného okolo pása obvodom okolo bokov. Ukazovateľ vyšší ako 1,0 u mužov svedčí o brušnej obezite.

Autorka Jadwiga Górnicka je popredná poľská odborníčka a popularizátorka vedomostí o prírodnej medicíne a potrebe života v harmónii s prírodou. Počas svojej praxe vyliečila prírodnými metódami tisícky pacientov – a boli medzi nimi aj takí, ktorých ťažkosti sa považovali za nevyliečiteľné.

Viac sa dozviete v novinke Domáci lekár pre mužov.

domáci lekár pre mužov

Zdroj: PR, zdroj foto: unsplash.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Sprievodca pre zdravý život mužov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1590
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.