Top zdravé reštaurácie na Slovensku, na ktoré len tak ľahko nezabudnete

Janka Chocholová

V reštauráciách zameraných na zdravú výživu máme možnosť konzumovať stravu bohatú na ovocie, zeleninu, celozrnné výrobky a nenasýtené tuky. 

Top zdravé reštaurácie na Slovensku, na ktoré len tak ľahko nezabudnete
30. JAN 2017

Kontrola hmotnosti je najčastejším dôvodom, prečo sa rozhodujeme zdravo sa stravovať. Hoci vyvážená strava pomáha chudnúť, pomôže aj s udržaním váhy a hlavne so zachovaním pevného zdravia. V reštauráciách zameraných na zdravú výživu tak máme možnosť konzumovať stravu bohatú na ovocie, zeleninu, celozrnné výrobky a nenasýtené tuky. Čím dlhšie sme nasýtení, tým je menšia pravdepodobnosť, že prekročíme obsah kalórií ideálny pre nás.

VITABOX

Reštaurácia poskytuje kvalitne spracovanú zdravú stravu. Jedná sa o roznášku jedál, ktorá funguje v rámci viacerých miest na Slovensku. Na tvorbe konceptu a jeho receptúrach sa podieľal MUDr. Juraj Chovan, ktorý je okrem svojej špecializácie anesteziológa aj certifikovaným výživovým poradcom, trénerom a zástancom zdravého životného štýlu.

Jedlá obsahujú všetky potraviny, ktoré určite poznáte, ale s tým rozdielom, že sú vhodne nakombinované, zdravo pripravované a zoradené v cykloch tak, aby plnili aj funkciu – potraviny ako liek.

REŠTAURÁCIA BIOLAND, Bratislava

Bioland okrem reštaurácie ponúka aj internetový obchod s produktmi zdravej výživy, potravinami pre celiatikov, diabetikov, ľudí s intoleranciu mliečnej laktózy, raw a vegánskymi potravinami, prírodnou kozmetikou a drogériou – skrátka s produktmi pre všetkých, ktorí majú chuť zdravo žiť.

Každý pracovný deň sú pripravené 2 chutné a predovšetkým zdravé menu, s polievkou i dezertom. V ponuke sú tiež ďalšie čerstvé vegánske a raw jedlá.

Bemba – rawfood reštaurácia, Bratislava

Ide o prvú reštauráciu so živou stravou na Slovensku. Zdravé a chutné jedlo pomáha k schudnutiu a podpore zdravia prostredníctvom prirodzenej rastlinnej stravy.

Fresh & Fit - Salad & Smoothie Bar, Nitra

FRESH&FIT ponúka široký sortiment jedál, ktoré sú „priateľmi Vašich chuťových pohárikov, črevných klkov a zároveň nepriateľmi toxínov“, ktoré vďaka vysokému obsahu vlákniny pomáhajú s vyplavovaním škodlivých látok z tela von.

Poslaním reštaurácie je všetkým dokázať, že čo je zdravé a diétne, nemusí byť zároveň bez chuti. V ponuke sú zdravé raňajky, polievkové smoothie, jedlá, šaláty a wrapy, všetko pripravované z čerstvej zeleniny s mäsom, rybami, syrmi, strukovinami, cestovinami, prílohami ako quinoa, pohánka či bulgur, orechmi, semienkami, ovocím a inými plodmi zeme a potravín zdravej výživy. Tiež je možnosť objednať si jedlá v bezlepkových a bezlaktózových verziách.

Smoothies, milkshakes, koktaily, zdravé dezerty, poháre, káva PowerCoffee sú rovnako starostlivo pripravované z čerstvého ovocia a kvalitných potravín, nepečené, nevarené, so zachovaním všetkých nutričných živín, plné vitamínov, minerálov, antioxidantov a všetkých dôležitých látok pre vaše telo, s obsahom zdravých tukov, bielkovín, nízkym obsahom sacharidov, sladené prírodnými sladidlami.

BASTILI – You Are What You Eat, Košice

Je prvým zdravým „fastfoodom”. S ohľadom na to, že mnoho ľudských ochorení, trápení, problémov a mindrákov je dôsledkom nekvalitnej stravy. V ponuke má najmä šaláty, polievky, bagetky a nápoje vždy z čerstvých surovín, ktoré boli vypestované a pripravené poctivou prácou farmárov a výrobcov z východného Slovenska.

To, že sa prezentuje ako „fastfood” znamená iba to, že jedlo je pripravované rýchlo. Garantuje pri tom, že bude z čerstvých a kvalitných surovín a bude zdravé. 

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:

Proteínový prášok je skvelou náhradou múkyProteínový prášok je skvelou náhradou múky

Vyskúšajte si jednoduché proteínové recepty, ktoré sú vhodné na udržanie optimálnej hodnoty bielkovín v organizme.

 

Prečo nezačínať chudnutie drastickou hladovkou?Prečo nezačínať chudnutie drastickou hladovkou?

Najlepší spôsob, ako sa začať efektívne a zdravo stravovať, je ísť na to postupne.

 

Traja zdraví pomocníci úspešného chudnutiaTraja zdraví pomocníci úspešného chudnutia

Vybrali sme pre vás tri potraviny, ktoré vám pomôžu v spaľovaní tukových zásob, dodajú energiu a posilnia zdravie.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Top zdravé reštaurácie na Slovensku, na ktoré len tak ľahko nezabudnete

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1631
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.