„Toto sa mi na lyžovačke ešte nestalo“

Advertoriál

Rodinná lyžovačka je skvelým oddychom pre celú rodinu. Príprava na ňu, najmä ak máte menšie deti (ako aj my), sa môže niekomu zdať veľmi náročná. Väčšina ľudí hľadá strediská s ľahko dostupnými zjazdovkami a aktivitami pre zábavu celej rodiny. Minimálna vzdialenosť medzi ubytovacím zariadením a zimným strediskom je výhodou – jednoduché prenášanie potrebného vybavenia a rýchly presun na zjazdovku, prípadne za inými zábavkami v okolí zjazdoviek sú na nezaplatenie.

lyzovacka 2018 2019 na co dat pozor
Zdroj: PR
30. JAN 2018

ČO SI ZABALIŤ

Rodinná dovolenka na snehu je aktívnejšia ako tá v lete, plus prináša úlohu vysporiadať sa s chladnými podmienkami. Ak všetko správne naplánujete a pripravíte, vrátite sa domov plní šťastných zážitkov a s úsmevom na perách.

Lyžiarska prilba je najdôležitejším bezpečnostným prvkom. Skontrolujte tiež, či všetko vybavenie deťom sedí tak ako má, či z neho za ten rok nevyrástli, čo je u nás zákonitým pravidlom ☺ Vode a vetru odolné lyžiarske bundy a nohavice s vyšším pásom, kvalitné termoprádlo (v našej rodine je najobľúbenejšie od Under Armour) a teplé rukavice sú povinnou výbavou nielen pre deti, ale pre všetkých členov výletu. Nezabudnite ani na nôžky v teple - ponožky s podielom ovčej vlny (na rozdiel od bavlnených hrejú aj keď sú mokré) a nepremokavú vysokú obuv.

NAŠA MINULÁ (SNÁĎ NIE POSLEDNÁ) LYŽOVAČKA

Večer pred odchodom na zimnú dovolenku som fantazírovala o snehuliakoch a anjeloch, ktoré s deťmi pred hotelom určite spravíme. Potom si dáme horúcu čokoládu, spustíme sa na nafukovacích kolesách a splynieme s ostatnými lyžiarmi na zjazdovke. S pokojom v duši som sladko zaspala.

Noc nám pripravila krásne prekvapenie – napadlo kopec snehu. Deti boli samozrejme natešené, no manžel mierne znepokojený vzhľadom na situáciu na cestách. Plní očakávaní sme vyrazili. Na horách snežilo ešte výdatnejšie, niektoré lyžiarske strediská dokonca kvôli bohatej snehovej nádielke zatvorili svoje brány. Ubytovali sme sa, najedli v kolibe a hor sa na svah.

To by mi ani vo sne nenapadlo. Príliš veľa snehu na lyžovačke neumožňuje nikomu lyžovať ani snowboardovať. Ťažký sneh a silný vietor naše plány pokoriť zjazdovku prekazili. Všetkým lyžiarom odporúčajú zdržiavať sa vo svojich hoteloch a ubytovniach, zjazdovky sú uzavreté, dokonca sa neodporúča ani opúšťať s autom parkovisko, až do odvolania. Cesta ku stredisku je uzatvorená, prístupná jedine cestárom. Vraj hneď ako sa počasie stabilizuje, bude to najlepšia sezóna za posledné roky.

Ako sme stavali snehový domček

Druhý deň nám našťastie počasie prialo, aspoň sa dalo byť v pohode vonku. Tak sme sa pustili do stavby snehového domčeka. Deti však nechceli iba taký obyčajný a v hlasovaní jednoznačne zvíťazil domček v štýle iglu. Pri jeho stavaní sme sa všetci náramne bavili a my, dospeláci, sme sa opäť vrátili do detských čias. Šantili sme v snehu a ani sme si neuvedomil ako nám čas ubehol. Doteraz máme na tento bod dovolenky krásne spomienky.

Množstvo snehu – či už jeho nedostatok alebo prebytok – sa nedá naplánovať. Želám si, aby sme mali túto zimu dostatok snehu, nie však príliš, inak budeme musieť stráviť ďalšiu lyžovačku pred praskajúcim krbom so šálkou chutného teplého kakaa v ruke!

Zdroj:PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - „Toto sa mi na lyžovačke ešte nestalo“

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1433
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.