V akom období je najlepšie chudnúť?

redakcia

Premýšľali ste už niekedy nad tým, prečo sa v niektorých obdobiach roka chudne lepšie ako inokedy? Môže to byť z viacerých dôvodov.

V akom období je najlepšie chudnúť?
Zdroj: Photo by Bill Oxford on Unsplash
21. OKT 2020

Veľa ľudí začína s chudnutím 1. januára. Hovorí sa, nový rok, nový ja a chudnutie je veľmi častým novoročným predsavzatím. Iní sa snažia schudnúť o niečo neskôr – na jar, aby sa opäť zmestili do plaviek a na leto boli vo „forme“.

Ideálne obdobia na chudnutie však nemusí byť len po vianočných sviatkoch či na začiatku roka. Pozrime sa napríklad na informácie z aplikácie Lose It!, ktorá je zameraná na chudnutie. Z ich dát vyplýva, že najviac ľudia chudnú v januári – áno, je to práve kvôli novoročným predsavzatiam. Druhý najúspešnejší mesiac je ale september.

Jeseň ako najlepší čas na chudnutie?

Práve jeseň je z hľadiska chudnutia veľmi podceňovaná, pritom sa javí byť ako ideálna. Stačí sa nad tým zamyslieť. Vonkajšie teploty sú skvelé na športovanie – horúce dni, počas ktorých nemáte chuť sa hýbať o nič viac, ako je potrebné, sú preč. A zároveň nie je stále príliš veľká zima na to vybehnúť von a byť aktívny.

Jesenné mesiace sú zároveň charakteristické tým, že sú pokojné. Časy letných dovoleniek, výletov aj častých návštev sa skončili. Rovnako tak, najmä v dnešnej pandemickej dobe, sa neorganizuje tak veľa udalostí. Je preto jednoduchšie strážiť si svoj denný kalorický príjem a vyhýbať sa nezdravým jedlám.

Ideálne obdobie na chudnutie ale nemusí existovať...

Jeseň sa teda zdá byť ako ideálny čas vhodný na chudnutie. Na druhej strane, hľadať najlepší obdobie na stratu hmotnosti nemusí byť ideálne.

Cieľom chudnutia by totiž nemala byť len strata čo najviac kilogramov v priebehu niekoľkých týždňov. Po takomto chudnutí totiž často nasleduje jo-jo efekt a vy naberiete stratenú hmotnosť naspäť.

Vašim cieľom by malo byť zmeniť celú životosprávu. Snažiť sa stravovať zdravšie, byť viac aktívny a pravidelne športovať. Toho by ste sa mali držať nielen počas fázy chudnutia, ale počas celého roka.

Ideálne obdobie na zmenu životosprávy je preto kedykoľvek. Nie len na nový rok, pred letom alebo na jeseň. Dôležité je držať sa svojich cieľov, byť vytrvalý a zmeniť svoj prístup k životu.

Ak chcete schudnúť, alebo celkovo zmeniť životný štýl, odporúčame vám nájsť si zdravšie jedlá, ktoré vám budú chutiť a tiež pohyb, ktorý vás bude baviť. Pomôcť vám v tom môžu aj kuchárske knihy a video programy z našej produkcie, ktoré nájdete na www.eshop.cvicte.sk.

Super Body 1,2,3_16-9


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - V akom období je najlepšie chudnúť?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1955
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.