Vyskúšali ste už raw surovú stravu?

redakcia

Obľúbili si ju milióny ľudí na svete vrátane celebrít ako Demi Moore, Madonna, Prince, Gwyneth Paltrow či Pierce Brosnan. Raw surová strava je viac ako nejaký šalát a určite pri nej nejde o život plný pravidiel a zákazov.

Vyskúšali ste už raw surovú stravu?
3. DEC 2015

Surová strava je na míle vzdialená od diéty plnej zákazov a pravidiel. Inšpirovaná americkou raw food scénou prepája aj v našich končinách zdravý postoj k zdraviu s pôžitkom a vitalitou. Od pizze až po wrap, cez torty až po zmrzlinové kreácie – moderná surová strava poskytuje namiesto odriekania zdravú alternatívu pre všetkých tradičných kuchárov. 

Chantal Sandjon je odborníčka na zdravú výživu a nadšená zástankyňa surovej stravy. Napísala knižku Raw pre začiatočníkov, v ktorej surovú stravu predstavuje ako zdravý a čerstvý spôsob stravovania, plný radosti z jedla.
Jedinečným spôsobom prepája radosť zo života a pôžitok z jedenia. V popredí nie je ani zriekanie sa, ani zatracovanie varenej stravy. 
"Nie, ide o životný štýl, ktorý dodáva maximum výživných látok, energie, pocit pohody a pestrosť," vysvetľuje sympatická Chantal. "Pestrosť potravín, ktoré nás živia. Pestrosť spôsobov prípravy jedál ďaleko od sporáka. Pestrosť možností individuálneho prevedenia."

V knihe Raw pre začiatočníkov nájdete množstvo informácií, faktov, čísel, podnetov a samozrejme viaceré chutné recepty.

Starou cestou k novému ja 

Nová surová strava spája storočia staré vedomosti s požiadavkami moderného života. To všetko preto, aby sme mohli nájsť jedno: naše vyrovnané, krásne a šťastné ja. 

Preplnená výživnými látkami 

Enzýmy, vitamíny a antioxidanty ťahajú v modernom stravovaní často za kratší koniec. So surovou stravou je tomu inak: tu sú podstatnou mierou na dennom poriadku. Okrem toho vyradia to, čo nám škodí: nezdravé tuky, cukry, cholesterol. 

Najprirodzenejšia forma chudnutia 

Mnohí raw začiatočníci sú prekvapení, ako jednoducho pri takejto strave chudnú – bez toho, aby počítali kalórie alebo sa zriekali dezertu. Ide to skutočne samo. 

So surovou stravou odídu prebytočné kilá akoby samé od seba. Počítanie kalórií pritom nie je nutné. Namiesto toho je to, čo vlastne kalóriami meriame na prvom mieste: výživová hodnota. Diéty, pri ktorých sa na určitý čas niečoho zriekame, ale aj  prebytok nezdravého jedla, dodávajú nášmu telu minimum esenciálnych – životne dôležitých živín.

Vegánska strava z čírej vášne 

Raw neprospieva len nám, ale aj planéte. Skracuje výživový rebríček a zároveň chráni zdroje. Novým pohľadom na surovú stravu uvidíte vegánstvo, ako šancu žiť naďalej v súlade s prírodou a tým sa prinavrátiť k vnútornej rovnováhe. Ísť touto cestou je skvelý pocit.

60 receptov na každý deň a užitočné informácie nájdete v knihe Raw pre začiatočníkov.

raw pre začiatočníkov

Zdroj: PR, zdroj foto: flickr.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vyskúšali ste už raw surovú stravu?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1318
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.