Zbavte sa okuliarov a športujte bez obmedzení

Advertoriál

Chcieť sa cítiť zdravo a fit prirodzená túžba mnohých, ktorí sa aj kvôli tomu púšťajú do cvičenia a mnohých športov. Väčšinou sa pritom starajú o športovú obuv, oblečenie či nutné doplnky. Ale čo oči? Dioptrické okuliare dokážu pri akomkoľvek športovaní výrazne prekážať. Veď koho by bavilo trápiť sa pri cvičení nepohodlnými okuliarmi?

sneh zimne sporty
Zdroj: https://www.pexels.com/photo/action-adventure-cold-downhill-298002/
31. JAN 2018

V športových výkonoch sa však kvôli tomu, že máte problémy so zrakom, nemusíte obmedzovať. Stačí sa, podobne ako spravili mnohí úspešní športovci, zbaviť okuliarov. Účinným a obľúbeným riešením je operácia očí laserom. Ide o bezbolestný ambulantný zákrok, po ktorom môžete ísť rovno domov, takže sa nie je čoho obávať.

okuliare

Operácii laserom podľahli aj známi športovci

Operácia očí laserom zaujala mnohých našich úspešných športovcov. Očnú kliniku iClinic za týmto účelom navštívil napríklad bývalý hokejista a v súčasnosti hokejový tréner Vladimír Országh, tenistka Kristína Kučová, hokejista Mário Bližňák, vzpierač Viktor Ostrovský,  futbalista Cléber Nascimento da Silva a mnoho ďalších. Niet sa čomu čudovať, veď šport bez okuliarov a s ostrým videním je omnoho jednoduchší.

Návrat k cvičeniu

Pýtate sa na ako dlho po laserovej operácii sa budete musieť vzdať obľúbeného cvičenia? V podstate môžete začať cvičiť hneď. Začnite však zvoľna po siedmich až desiatich dňoch v závislosti od typu operácie. Všetko sa odvíja aj od dohovoru s očným lekárom. Na začiatok si musíte vystačiť s ľahšou fyzickou aktivitou, ľahkým behom či bicyklovaním. Po dvoch týždňoch od operácie očí laserom sa pokojne vráťte k bežným športovým aktivitám. V tom čase už môžete vykonávať aj rizikové kontaktné športy. Ak ste zanieteným plavcom, plávanie vo verejných bazénoch vynechajte na štyri týždne.

 

Zdroj: PR

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zbavte sa okuliarov a športujte bez obmedzení

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1457
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.