Zdravé chudnutie časť 1: Keď sa vás telo opýta, čo ste robili v zime

Tinka

Leto sa blíži a vy sa bojíte, kam skryť nadbytočné kilečká? Nemusíte sa báť. Pripravili sme pre vás seriál Zdravé chudnutie, ktorý vám ukáže ten správny smer. Nič nie je zadarmo.Tú výhru si musíte vybojovať sami! Tak pozor, začíname! 

http://www.sxc.hu/photo/825079
1. MÁJ 2011

Zima je definitívne preč. Niekoľko vrstiev oblečenia, ktoré nám poskytlo teplo v zimných mesiacoch zrazu nepotrebujeme. Spokojne ich môžeme odložiť. Keby to bolo také jednoduché aj s kilečkami navyše, čo sme za ten zimný čas stihli nadobudnúť. Netreba zúfať. My vieme ako nato!

Kto však čaká zázračné návody v podobe nasadenia "super" rýchlych diét, musíme ho sklamať. Takýto spôsob sa totiž ešte nikdy neosvedčil. Nie nadarmo sa vraví : „trpezlivosť ruže prináša“. A v našom prípade, trpezlivosť spokojnosť so s svojim telom prináša.

Pridajte sa k nám a krok za krokom sa priblížime k dosiahnutiu spokojnosti. Naučme sa spolu správnemu prístupu ako byť fit. No nie je to lákavá ponuka?

Krok prvý alebo každá zmena začína zmenou myslenia.

Myšlienka → pohnútka → túžba → spokojnosť. Takto nejako vzniká cesta, na ktorú sa púšťame.

Otázkou ostáva aká myšlienka, aká pohnútka a túžba nás dovedú k spokojnosti. Majte na pamäti jednu najdôležitejšiu zásadu snáď každej zmeny. Všetko s mierou!

Kráčaním po ceste k spokojnosti so svojim telom je dôležité si uvedomiť, že každého urobí spokojnejším niečo iné. Obrňte sa trpezlivosťou, pretože tu platí rovnica – čas ktorý ste nevenovali sami sebe a svojmu telu si vyžaduje minimálne taký istý čas na nápravu.

Vopred vypusťte zo svojej mysle super rýchle a ešte k tomu, že vraj účinné a dlhodobé zmeny. Akými sú diéty, užívanie liekov na chudnutie, zázračné prístroje, ktoré cvičia za vás, kým vy pohodlne sedíte pred telkou s vrecúškom dobrôt. Šíritelia týchto poloprávd vám totiž akosi zabudnú povedať o nežiadúcom "jojo" efekte. Potom možno len ťažko hovoriť o výsledku zvanom spokojnosť.

Nehovoríme, že takýmto spôsobom nie je možné želanú zmenu dosiahnuť. Určite však ťažko udržať! A to je hlavný kľúč úspechu. .

Súhlasíte? Tak čítajte ďalej!

Ako sa nalaďiť na tu správnu vlnu:

  1. Pozitívne myslíte a buďte trpezliví – verte v silu svojho rozhodnutia a nevzdávajte to
  2. Raňajky sú základ
  3. Dodržiavajte pitný režim
  4. Konzumujte menšie porcie viackrát denne – vylúčte kalorické jedlá zo svojho jedálnička.
  5. Cvičte a hýbte sa! Vyberte si ten správny pohyb pre vás a venujte sa športovaniu. Uvidíte zázraky nie len na svojom tele, ale uvoľní a zrelaxuje sa aj vaša myseľ.

Ak ste sa už pozitívne naladili blahoželáme! Prvý krok k dosiahnutiu spokojnosti už máte za sebou.V našom seriály vám postupne predstavíme všetkých päť krokov, ktoré vás povedú k vášmu úspechu.


DISKUSIA K ČLÁNKU (4)

Diskusia k článku - Zdravé chudnutie časť 1: Keď sa vás telo opýta, čo ste robili v zime

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Fazulka
Fazulka
 1.7.2011 10:58

Liška Eliška tak sa podel ako pokracujes od maja !?!?!

 
Zdravicko
Zdravicko
 8.5.2011 19:59

Liška Eliška: Drzim ti palce a verim, ze tuto vojnu vyhras"!!!! :) Suhlasim s tym, ze je to velmi pekny motivacny clanok smajlik - 18

 
Simka
Simka
 4.5.2011 12:50

Taka pravda je v tomto clanku! Vsetko sa zacina v hlave, a v pozitivnom mysleni. No a samozrejme treba aj chciet. Inak sa moze clovek trapit kolko chce, ale nepojde to.

 
Liška Eliška
Liška Eliška
 2.5.2011 17:08

Mna ste teda naladili! Ja potrebujem zhodit asi tak 7 kileciek, ale s tym, ze uz ich NIKDY nechcem spat! smajlik - 17 Tesim sa na dalsi clanok ! :) A vyhlasujem vojnu svojim nadbytocnym kilam smajlik - 8smajlik - 18

 

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1310
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.