Zdravé cvičenie v pohodlí domova

redakcia

Aj keď sa chceme udržiavať vo forme, nie každému z nás vyhovuje pravidelná návšteva fitnescentra. Či už nám nie je príjemné cvičenie pred inými ľuďmi, nehodláme používať tamojšie stroje alebo chceme jednoducho ušetriť, domáci tréning určite je alternatívou.

Sport_Woman_Exercise
Zdroj: https://pixabay.com/en/sport-training-movement-sporty-2250970/
29. SEP 2017

Cvičme naozaj zdravo

Ak sa rozhodneme pre túto variantu, je pochopiteľné, že máme na cvičenie k dispozícii dostatočne veľkú a upratanú miestnosť, aby sme mohli cvičiť v psychickom aj fyzickom pohodlí. Ani poctivé vysávanie a umytie podlahy však nemusí stačiť na zabezpečenie čistého vzduchu, ktorý je pri fyzickej záťaži nesmierne dôležitý. Ak sa teda rozhodnete cvičiť doma, je vhodné zvážiť použitie čističky vzduchu.

Okamžitá spätná väzba

O pozitívnom efekte čističky sa dozviete hneď po tom, ako ju v miestnosti zapnete. Philips AC3256/10 totiž prostredníctvom displeja v reálnom čase informuje o kvalite vzduchu v miestnosti. Tú neustále monitoruje, pričom jej prispôsobuje rýchlosť ventilátora. Je jasné, že sa k nám nečistoty dostávajú aj vetraním, o to viac v mestách, ktoré sú zasiahnuté väčším množstvom smogu. Rovnako sa však látky nepriaznivé pre náš organizmus (napr. formaldehydy) uvoľňujú aj z bytových doplnkov alebo nábytku. Inteligentná technológia AeraSense flexibilne reaguje na každú zmenu a čistí vzduch ihneď.

Vo veľkom a potichu

Vďaka extra silnému filtru NanoProtect HEPA možno Philips AC3256/10 používať aj vo veľkých miestnostiach, konkrétne až do veľkosti 95 metrov štvorcových. S takou kapacitou určite pokryjete aj požiadavky svojho domáceho fitnescentra. S kvalitou vzduchu mimo našich domovov  samozrejme nevieme urobiť nič, no vo vlastnom máme svoje zdravie plne pod kontrolou. Táto čistička je navyše veľmi vhodná aj pre tých, ktorí nemajú radi hlučné stroje. Disponuje špeciálnym nočným režimom, vďaka ktorému ju môžete nechať voľne bežať aj v miestnosti, v ktorej sa spí.  Ak teda cvičíte napríklad jógu, a máte chuť na tichú atmosféru, prípadne si chcete pustiť pokojnú hudbu, Philips AC3256/10 môže bežať na nižších otáčkach bez toho, aby vás rušil.

Jasná voľba pre alergikov

Významným dôvodom, prečo necvičiť vo verejných fitnescentrách, môžu byť aj alergie na konkrétne materiály a nečistoty v ovzduší. Trpí nimi  30 až 35 % z nás, preto Philips AC3256/10 disponuje aj špeciálnym režimom, ktorý je špeciálne zameraný na jemné častice, ako peľ, už od veľkosti 20 nanometrov (čo je, pre predstavu, 0,00002 mm).  Klinické testy pri tomto modeli dokázali, že jeho použitie výrazne znižuje príznaky alergie, ako kýchanie, slzenie alebo tečenie z nosa, pri ktorých samozrejme nie je možné podávať kvalitný športový výkon. Odteraz však môžete tieto starosti hodiť za hlavu a posúvať svoje hranice stále ďalej.

Cisticka vzduchu_phlips

Zdroj fotografie: PR, Philips

Pozrite si video a presvedčte sa sami.

Viac na www.philips.sk/zdravsivzduch

Zdroj titulnej fotografie: Pixabay, CC0


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zdravé cvičenie v pohodlí domova

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1310
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.