Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

6 tipov, ako urobiť z cvičenia zvyk

Mirka

Pravidelná pohybová aktivita má mnoho fyzických i psychických benefitov, ktoré všetci poznáme, ale aj tak niekedy nestačia na to, aby sme cvičili pravidelne. 

6 tipov, ako urobiť z cvičenia zvyk
18. FEB 2015

Nedostatok času, lenivosť, množstvo pracovných alebo rodinných povinností. To sú najčastejšie dôvody, pre ktoré tvrdíme, že nemáme čas na pravidelné cvičenie. Realita je však taká, že kto chce, čas si nájde a pohybová aktivita sa stane neodmysliteľnou súčasťou životného štýlu. Ako z cvičenia urobiť zvyk?

Zvoľte si skupinové cvičenie

Skupinové cvičenia majú mnoho výhod. Mnohé z nich sú také „silné“, že vás budú motivovať natoľko, že sa športu už nikdy nevzdáte. Čo prinášajú? Závisí od toho, aký typ cvičenia si vyberiete. Vo všeobecnosti sú to zábava, motivácia stať sa lepším, zdravá rivalita a v neposlednom rade nové priateľstvá. Výhodou cvičenia v skupine sú aj informácie, ktoré sa k vám vďaka vzdelanému a skúsenému inštruktorovi dostanú.

Vytvorenie nového zvyku vyžaduje čas

Začiatky ľahké nie sú. Je to tak pri všetkom, nielen pri pohybovej aktivite. Preto je dôležité uvedomiť si, že vaša pevná vôľa a dostatočná motivácia budú hrať podstatnú úlohu. Nezabudnite si stanoviť odmenu, darček, ktorý dáte sami sebe, ak vytrváte.

Zároveň budete bojovať s vlastnou lenivosťou či pohodlnosťou. Treba sa psychicky pripraviť na to, že vždy to s vaším tréningom ružové nebude. Ak si to uvedomíte hneď na začiatku, pôjde to ľahšie. Avšak nezmýšľajte negatívne a myslite na to, že na vytvorenie jedného návyku je potrebných minimálne 21 dní a práve tie môžu byť najkritickejšie. Ak ich však zvládnete, ďalej to už pôjde ľahšie.

Stanovte si ciele a plán

Prečo ste sa rozhodli začať cvičiť? Čo chcete dosiahnuť? Ak viete jednoznačne odpovedať na tieto otázky a máte vhodne zvolený plán, v cvičení s najväčšou pravdepodobnosťou vytrváte. Ak dosiahnete stanovený cieľ, nezabudnite si určiť ďalší. Bude vás hnať neustále dopredu.

Vyberte si šport, ktorý vás bude vnútorne napĺňať

Ďalším predpokladom toho, ako urobiť z cvičenia zvyk, je venovať sa tomu, čo vás baví. Možností je neúrekom. Nedajte sa odradiť, ak sa vám to nepodarí hneď. Pýtajte sa, skúšajte. Kto hľadá, nájde.

Aj oblečenie a hudba motivujú

Cvičenie si treba maximálne spríjemniť. Aj maličkosti vám pomôžu vytrvať. Motiváciou hlavne pre ženy je kvalitné športové oblečenie, pretože je dôležité cítiť sa pri cvičení sexi a príťažlivo. Chvíle džogingu, behu alebo cvičenia doma spríjemní aj hudba. Ak cvičíte jogu či pilates, investujte do novej podložky. Motiváciou je aj vytvorenie zaujímavého tréningu, napríklad s novými cvičebnými pomôckami (kettlebells, TRX, bosu, fitlopta).

Pozitívne myslenie

Pozitívne myslenie zohráva dôležitú úlohu aj pri cvičení. Ak sa vopred naprogramujete tak, že sa vám nechce a nezvládnete to, potom sa to stane skutočnosťou. Snažte sa aj pri cvičení myslieť pozitívne. Viďte samých seba ako víťazov. V tomto smere môže pomôcť aj každodenná vizualizácia.

Odporúčame prečítať: Zaslúžite si všetko, po čom túžite. Vizualizácia vám v tom pomôže


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 6 tipov, ako urobiť z cvičenia zvyk

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.