TU nájdeš vyše 100 tréningov už za 6,50 € mesačne

VIDEO: Prečo rýchlo nejesť? Radí Michal Páleník

redakcia

Existuje nejaká jednoduchá finta, ako zjesť menej jedla a pritom dostať do seba potrebné živiny? Áno, existujte. A ešte vám aj pomôže vysporiadať sa so životom v strese.

VIDEO: Prečo rýchlo nejesť? Radí Michal Páleník
Zdroj: Simona Hulmanová
17. MÁJ 2021

Podobne, ako sa treba pripraviť na tréning - a síce rozohriať telo rozvičkou, sa treba pripraviť aj na jedlo. Napriek tomu to väčšína z nás nerobí. Jeme v strese, rýchlo, popritom ťukáme do sociálnych sietí na smartfóne a pcháme do seba toľko jedla, koľko sa zmestí. Výsledkom je nielen zbytočné množstvo potravy, ale ešte aj riziko rôznych tráviacich ochorení.

Michal Páleník, výživový špecialista, poradil jednoduchú fintu, ako tomu predísť: "Keď prídete domov hladný a nervózny, prvé čo urobíte je - vypite pohár vody. Veľký pohár vlažnej vody."

Jednoduchý tip

Prečo by to malo fungovať? Nuž preto, že voda zaplní žalúdok a kým sa prezlečiete, získate desať minút na upokojenie a potom si jedlo nepripravujete v takom zhone a vyhladovaný. "Ak vypijete pohár vlažnej vody, okrem toho, že zaplníte žalúdok, zmiernia sa aj žalúdočné kyseliny. Následkom toho potom nezjete toľko jedla, ako by ste zjedli, keby ste ten pohár vody nevypili," dopĺňa Michal Páleník.

Druhá možnosť je dať si niečo iné tekuté, napríklad aj polievku. "Polievka obsahuje veľa vlákniny. Vláknina v žalúdku potom zväčší svoj objem a ešte viac zaplní žalúdok," vysvetľuje Michal Páleník. V dôsledku toho potom nejzte toľko veľa jedla.

Základné rady, ako jesť zdravo

1. Nejedzte rýchlo. Keď jete rýchlo, zjete viac energie. Jedzte preto pomalšie.

2. Nejedzte pri pozeraní televízie, alebo počúvaní rádia.

3. Keď ste veľmi hladní a nemáte veľa času, najskôr vypite vodu, počkajte desať minút a potom sa najedzte.

Video v tomto článku s Michalom Páleníkom je súčasťou video seriálu TAJOMSTVO CHUDNUTIA, v ktorom nájdete 15 osvedčených rád pre trvalé schudnutie. Prístup k nemu získate ako BONUS ZADARMO pri zakúpení knihy ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2, spolu s 3 VZOROVÝMI JEDÁLNIČKAMI.

Infografika_Zdrave rychlovky 2_3 za cenu 1_640x360_Bonusy


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO: Prečo rýchlo nejesť? Radí Michal Páleník

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2069
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.