Daj cvičeniu štýl s odolnými Supershape PODLOŽKAMI.

Máte problém otehotnieť? Pomôže vám cvičenie podľa Ľudmily Mojžišovej

Založil Barbisha poslať správu
Je cvičenie, ktoré je zamerané na svaly panvového dna a chrbticu. Je veľmi vhodné pre ženy, ktoré trápia tieto problémy - problémy s chrbticou, bolesti kostrče, artrózu, bolesti pri milovaní, nepravidelnú, či bolestivú menštruáciu, inkontinenciu, opakované potraty, problém otehotnieť. Za ťažkosťami s otehotnením sa totiž často skrývajú práve problémy s chrbticou alebo svalová nerovnováha, ktorá zapríčiňuje nedostatočné prekrvenie malej panvy. Ak nedostatkom pohybu, resp. nevhodným pohybovým stereotypom došlo k nesprávnemu postaveniu panvy, panvové svaly sa preťažia a vzniká spazmus, čiže stiahnutý sval. Skrátený sval v panve, ktorý obklopuje všetky orgány, spôsobí zníženie ich metabolizmu. Inými slovami prúdi sem menej krvi, kyslíka a výživy. Takzvané “zázračné otehotnenie” a “zázračné vyliečenie” funguje vďaka správnej inštruktáži a cvičeniu s terapeutom. Cvičením sa oslabené svaly posilnia, skrátené sa uvoľnia a chrbtica sa dostáva do správnej polohy. Do panvových orgánov preto preniká viac živín a žena ľahšie otehotnie, bolesti chrbta ustupujú, menštruácia je menej bolestivá…Cvičenie je pod dohľadom skúsenej fyzioterapeutky. Ľudmila Mojžišová sa stala synonymom nádeje pre mnohé páry snažiace sa o naplnenie svojho sna v podobe malého uzlíčka šťastia - vlastného dieťatka. V rokoch 1983 - 1989 jej prešlo rukami 1528 žien a z toho 684 otehotnelo. Mojžišovej metóda je určená párom, u ktorých sa vyšetreniami nezistila príčina neplodnosti. Ide o tzv. funkčnú sterilitu. Má vplyv nielen na zlepšenie plodnosti, pomáha aj pri poruchách cyklu, odstraňuje bolesti pred a počas menštruácie i pri styku. Funguje i u mužov - zlepšuje hodnoty spermiogramu. Odporúčam skupinkové kurzy, kde je max. 10 žien, no výborné sú aj individuálne lekcie pre páry. Cvičenie podľa pani Mojžišovej má v našom štúdiu nemalý úspech. Veľmi nás to teší, že sme pomohli veľa ženám (teraz už mamám) naučením tohoto cvičenia otehotnieť. Cvičenie podľa Ľudmily Mojžišovej je malým zázrakom pozostávajúci z 10 základných cvikov, ktoré sa treba naučiť správne cvičiť, aj s rôznymi obmenami, no dôležité je ich cvičiť naozaj pravidelne, poctivo a minimálne 4 – 6 mesiacov, aby sme dosiahli vytúžený cieľ, ktorým je predovšetkým: dostatočne silné svaly panvového dna, posilnený celý svalový korzet, uvoľnené svalové spazmy chrbtice a v neposlednom rade, po tom všetkom tehotenstvo. chcete začať cvičiť Mojžišovej cvičenie? prihláste sa na kurz na www.maternitycare.sk

Pridať diskusiu medzi obľúbené

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Dance4U
Dance4U
 22.6.2011 22:03

Barbisha: Jeej, dakujem za podrobne vysvetlenie. Myslim, ze sa pridam na skupinove cvicenie. Vzdy ma to motivovalo viac nez ked som cvicila sama :)

 
Barbisha
Barbisha
 22.6.2011 12:28

obrázek - mojziska.jpg hlavne v tomto, najprv lezis na chrbte, podvedome tlacis pupok k chrbtici, stiahnes zadok, svaly panvoveho dna a pomaly dvihas hore - zadok, krize,stavec po stavci...hore vydrz (dychas stale), este skusis viac pritiahnut svaly a potom pomaly naspat na podlozku(svaly stale napnute), az dole na podlozke uvolnis....je tych cvikov 10, bohuzial nemam tu na to priestor vsetky ich uviest. odporucam kurz,kde precvicis nielen panvove dno,ale cely pohybovy apart, cielene cviky a pod dohladom terapueta :)

 
Dance4U
Dance4U
 21.6.2011 20:53

Barbisha: Panvove dno...Viem o tom nieco, ale v ktorych cviceniach (cvikoch) sa posiluje ?

 
Barbisha
Barbisha
 21.6.2011 19:26

Dance4U: no to zalezi na zdravotnom stave. velka pravdepodobnost otehotnenia je vtedy,ak ma zena problem s panvovym dnom a to bud je oslabene, ale naopak, je v spazme. cvicenim sa tento problem v priebehu niekolkych tyzdnov odstrani a je to. no ak je problem na inom podklade - hormonalmom, resp. z muzovej strany, su sance o to nizsie. zase je fakt, ze cvicenie uskodit nemoze, len pomaha...o znamena, ze sa zlepsi celkovo zdravotny stav chrbtice a fungovanie zenskych organov (aj muzskych, ked cvici aj muz). v pripade otazok som tu :)

 
Dance4U
Dance4U
 20.6.2011 16:12

Je to naozaj ucinne? Aka je pravdepodobnost, ze tymto cvicenim zena otehotnie?

 
Liška Eliška
Liška Eliška
 16.6.2011 11:19

Wou, dobre vediet. Dnes je kopec ludi, co maju problemy otehotniet.

 
Ela
Ela
 10.6.2011 18:00

Fiha, tak ked to naozaj takto funguje tak to je uzasna sprava pre vsetkych co maju problem otehotniet. Naozaj zaujimave smajlik - 18