Každý môže mať „posilku“ doma. Aj vy!

Mirka

Nepatrí návšteva posilňovne medzi vaše srdcové záležitosti? Športovali by ste radšej v pohodlí domova? V tom prípade si urobte malé fitcentrum doma! Postačí vám niekoľko cvičebných pomôcok a jednoduchý návod na to, ako s nimi cvičiť.

Každý môže mať „posilku“ doma. Aj vy!
29. SEP 2013

Či chcete, alebo nechcete, okrem kardio aktivity je pre zdravie a štíhlosť veľmi dôležité posilňovanie. Je to spôsob, ako si vybudovať svalovú hmotu, formovať postavu a zrýchliť fungovanie metabolizmu. Ak sa chcete silovému tréningu venovať doma, s najväčšou pravdepodobnosťou oceníte niektoré z nižšie uvedených cvičebných pomôcok. Ktoré z nich si vyberiete?

1. Verná spoločníčka fitlopta

Existujú desiatky, možno stovky možností, ako fitloptu využiť. Cvičenie s fitloptou je účinné najmä v súvislosti s posilnením svalov, ktoré sú zodpovedné za stabilitu a správne držanie tela (svaly brucha, chrbta, hrudníka). Pri nákupe je potrebné zohľadňovať parametre lopty, ktoré sú prispôsobené výške a váhe cvičiaceho.

2. Činky

Činky sú neodmysliteľnou súčasťou silového tréningu. Nemali by chýbať medzi cvičebnými pomôckami mužov ani žien. Pre ženy sú vhodné ľahké váhy, s ktorými treba cvičiť 15 až 20 opakovaní v troch až štyroch sériách. Naopak, muži ocenia výsledky cvičenia s ťažšími váhami a nižším počtom opakovaní.

3. Odporové pásy (resistance bands)

Rozličné veľkosti, šírky a stupne odporu rozlíšené farbami. Elastické pásy sú použiteľné pri mnohých cvičeniach určených pre začiatočníkov i pokročilých. Vďaka nim možno kvalitným spôsobom posilniť ruky, ramená, zadok, nohy, ale aj oblasť brucha. V porovnaní s činkami sú ľahšie prenosné a lepšie skladovateľné.

4. Medicinbal

Medicinbaly, lopty v rozličných veľkostiach a hmotnostiach, sa používajú na posilnenie tela i ako rehabilitačné nástroje. Možno si ich pamätáte ešte zo školských čias, pretože sú jednými z najstarších pomôcok na cvičenie. To však neznamená, že sú menej účinné! Spestrením tréningu je napríklad cvičenie s medicinbalom vo dvojici.

5. Bosu

Bosu je balančná pologuľa, ktorá primárne slúži na zlepšenie rovnováhy a držania tela. Dobre využiteľná je pri posilňovaní celého tela (vrátane hlbokých svalov), ale aj pri kardio tréningu. Jedným z dôvodov, prečo je táto cvičebná pomôcka obľúbená, je skutočnosť, že vďaka bosu sú inak nudné cviky nielen účinnejšie, ale aj zábavnejšie.

Bez ktorej z nich si neviete predstaviť svoj tréning?


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Každý môže mať „posilku“ doma. Aj vy!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1888
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.