17 tipov na zlepšenie kvality erekcie

Advertoriál

Nie ste spokojní so svojou erekciou? Verte, že nie ste sám. Milióny mužov na svete rieši svoju erekciu deň čo deň. Čo s tým?

Postel_Zena_Muz
Zdroj: Photo by Toa Heftiba on Unsplash
27. FEB 2020

V prvom rade by ste mali zistiť, či sa jedná „len“ o prechodnú záležitosť a ako sa povie súhru náhod (únava, viac alkoholu...), alebo je váš problém pravidelnejšieho charakteru. V oboch prípadoch však platí, že pre svoju erekciu toho následne (ale aj preventívne) môžete spraviť celkom dosť aj vy sami a nemusíte sa hneď dopovať liekmi. Ako? Existuje totiž množstvo relatívne jednoduchých opatrení a spôsobov ako erekciu podporiť aj prirodzenou cestou.

Jedzte zdravšie

Základ dobrého sexu je v strave. To je neodškriepiteľný fakt. Pokiaľ budete konzumovať viac zeleniny a ovocia, celozrnné potraviny a strukoviny, tak podpora lepšieho prietoku krvi v tele je zaručená – vrátane jeho „okrajových“ častí ako je váš penis. Čučoriedky napríklad chránia tkanivá a znižujú riziko srdcových chorôb, špenát pomôže s hladinou testosterónu, také ovsené vločky sú veľmi dobrým zdrojom arginínu, ktorý zlepšuje priechodnosť ciev podporou tvorby oxidu dusnatého. Veľmi zaujímavým zdrojom pre erekciu dôležitých látok sú aj tradičné bylinky. Tie bývajú zase základom zloženia viacerých výživových doplnkov na podporu erekcie a mužskej potencie.

Doplnky výživy

Voľne dostupné prírodné tabletky na erekciu (výživové doplnky ak chcete) majú v tomto smere takisto svoj význam. Vhodne zvolené komplexné zloženie, ktoré zahŕňa pôsobenie na erekciu, libido i sexuálnu kondíciu je pri týchto prípravkoch priam nevyhnutnosť. Takto v nich (napríklad Zerex Klasik) môžete nájsť extrakty viacerých tradičných afrodiziakálnych rastlín ako tribulus, ženšen, maca, ginko a ďalších bylín v kombinácii s dôležitými aminokyselinami (najčastejšie L-arginín a L-citrulín).

Strážte si svoju hladinu testosterónu

Testosterón je zodpovedný za telesnú túžbu každého muža. Preto mu nezabudnite venovať náležitú pozornosť a strážte si jeho hladinu v tele. Nízka hladina testosterónu v tele má takto veľký dopad aj na vašu erekciu. Udržať ho v optimálnej koncentrácii môžete pomocou vhodnej stravy, prípadne aj kvalitnými výživovými doplnkami.

Obmedzte alkohol

Veľké problémy vašej erekcii spôsobuje aj „obyčajný“ alkohol. Nehovoríme teraz o jednom-dvoch drinkoch raz začas po večeri, ale o jeho zvýšenej a pravidelnej konzumácii. Negatívny vplyv na erekciu je vedecky potvrdený (pozri odborný článok).

Nebojte sa kofeínu

Kofeín je vo viacerých smeroch výnimočná látka. Ak to s ním zase nebudete preháňať, tak pokojne si doprajte svoju obľúbenú šálku kávy či čaju aj častejšie (najlepšie nesladenými). Kofeín totiž podporuje lepší prietok krvi a uvoľnenie svalov, ktoré sú nevyhnutné pre kvalitnú erekciu.

20 minút cvičenia každý deň

Len 20 minút cvičenia denne a na vašej erekcii sa to pozitívne prejaví. Prečo? Nuž, už aj takáto minimálna denná porcia miernej námahy pomôže zlepšiť váš krvný obeh a udrží vašu váhu na prijateľných číslach. Zlý stav kardiovaskulárneho systému v spojení s nadváhou až obezitou je totiž skutočný zabijak erekcie.

Bicykel je tiež fajn, no pozor...

Bicyklovanie je takisto perfektná pohybová aktivita, ale pozor na jednu vec: niektoré výskumy napríklad naznačujú, že tlak na krvné cievy a nervy v oblasti panvy a perinea môže viesť až k erektilnej dysfunkcii. Ak na tento šport nedáte dopustiť, zvážte hlavne investíciu do kvalitného sedadla.

Vyskúšajte špeciálne cviky na erekciu

Nie je to nič zložité. Fungujú na princípe precvičovania takzvaného PC svalu (svalu panvového dna). Práve ten je dôležitý v okamihu nástupu erekcie a tiež pri jej odoznievaní. Volajú sa Kegelove cviky a inak boli pôvodne určené ženám, aby im dokázali pomôcť zabrániť prípadným únikom moču. Nebojte sa, na erekciu fungujú tiež výborne.

Ani s akupunktúrou by to nemuselo byť márne...

Ak vás nedesia ihly, tak erekciu by ste mohli podporiť aj touto starodávnou medicínskou metódou pochádzajúcou z Číny. Viaceré štúdie (napríklad táto) totiž preukazujú, že to naozaj funguje aj takto netradične.

Skúste to mechanicky – vákuovou pumpou

Ak vám akosi stále nič nepomáha a ešte neuvažujete nad tým, že by ste zašli za lekárom a absolvovali vyšetrenie, tak môžete skúsiť erekcii pomôcť mechanicky – špeciálnou pomôckou s názvom vákuová pumpa. Vďaka podtlaku, ktorý dokáže vyvinúť, penis vo vnútri pumpy za pár minút nadobudne erekciu, ktorá vás môže až prekvapiť. Na druhú stranu, nikto vám nezaručí, že vám vydrží dosť dlho na to, aby ste stihli pohlavný styk doviesť až do zdarného konca.

Držte si svoju optimálnu hmotnosť

Už sme to spomínali – nadváha až obezita dokážu významne negatívne ovplyvniť ako sexuálnu túžbu, tak i viaceré sexuálne funkcie muža, vrátane erekcie. Podpisuje sa na tom aj taká cukrovka typu 2, vysoký krvný tlak, či vysoký cholesterol – všetko následky nadmernej hmotnosti. Ako sa tomu vyvarovať? Kľúčom je vyvážená strava a pravidelné cvičenie.

Dostatok spánku je nevyhnutný

Nedostatočný spánok je spoľahlivá príčina slabej erekcie, čo potvrdzujú aj viaceré vedecké štúdie. Takisto tak môže zvyšovať pravdepodobnosť vzniku aterosklerózy (zanášanie ciev tukovými látkami) čo obmedzuje krvný obeh a následne sťažuje nástup a udržanie erekcie. Preto si doprajte vždy aspoň 6-8 hodín nepretržitého spánku. Ľahko sa to povie, ale mnoho ľudí nevie ako. Pár tipov:

  • najmenej hodinu pred spaním nesledujte žiadnu obrazovku (televízor, monitor, telefón)
  • po šiestej večer už žiaden kofeínový nápoj
  • pokúste sa ísť do postele každý deň v rovnakom čase (aj vstávať ak sa dá)
  • môžete asi hodinku pred spánok užiť doplnok s melatonínom
  • teplotu v spálni udržiavajte na optimálnych 21 °C

Vyhýbajte sa stresu, prípadne ho lepšie zvládajte

Viacero vedeckých publikácií a článkov naznačuje, že za poruchami erekcie stoja aj psychologické faktory ako stres či úzkosť. Oba takisto zvyšujú pravdepodobnosť vzniku ďalších činiteľov spojených s erektilnou dysfunkciou ako ochorenie srdcovocievneho systému, vysoký krvný tlak, nadváha alebo obezita, alkoholizmus... Chcete so stresom bojovať, ale neviete ako? Skúste týchto pár tipov:

  • počúvajte svoju obľúbenú hudbu
  • skúste aromaterapiu
  • píšte si denník a zapisujte svoje myšlienky
  • pustite si zábavný film

Nefajčite

Nikotín a ďalšie stovky chemikálií v cigaretách, cigarách, tabaku, aj elektronických cigaretách a ďalších výrobkoch môžu poškodzovať krvné cievy a znížiť účinnosť oxidu dusnatého (zdroj). Zhoršenie jeho efektívnosti môže pomerne významne sťažiť nástup aj udržanie erekcie.

Preberte problém so svojou partnerkou

Je to niekedy naozaj ťažké, ale skúste sa o tomto probléme porozprávať aj so svojou partnerkou. Je to jediný spôsob ako jej dať najavo čo cítite a zažívate, aké obavy vás kvária, jednoducho všetko čo vás trápi na súčasnom intímnom spolužití. Neverili by ste, ale aj takýmto spôsobom sa dokážu veci pohnúť dobrým smerom.

Zverte sa sexuálnemu terapeutovi

Takisto môžete využiť služby odborníka, ktorý si hovorí sexuálny terapeut (sexological bodyworker). Najlepšie v spoločnosti partnerky vás takýto špecialista dokáže previesť všetkými zákutiami erotiky a telesného prežívania. Prehĺbte svoje ne/znalosti v oblasti intimity, partnerských vzťahov, osobnej transformácie, liečenia, prehlbovania a skúmania duchovného rozmeru sexuality.

V spálni vyskúšajte niečo nové

Zmenili ste k lepšiemu svoj jedálniček aj životný štýl, no ešte stále to nie je vo vašej posteli to „pravé orechové“? Skúste trochu experimentovať. Vyskúšajte pri sexe nové pozície, siahnite po erotických pomôckach, zahrajte sa hry – napríklad aj osvedčenú na sestričku a pacienta... a nakoniec zistíte, že toto bola presne tá povestná čerešnička na torte, ktorá vám doteraz chýbala.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 17 tipov na zlepšenie kvality erekcie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1885
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.