3 tipy cvičení popri práci, ktoré vám pomôžu s bolesťou chrbta

Advertoriál

Každý máme toho v práci nad hlavu a práve cvičenie by malo byť vhodným odreagovaním sa od stresu, ktorý v práci zažívame. 

Fit lopta
Zdroj: Pixabay
25. JUN 2020

Mnohé výskumy potvrdzujú, že práca v spojení s cvičením zvyšuje ľudskú produktivitu, spoluprácu a zlepšuje nám náladu. Preto je veľmi dôležité, aby ste si počas práce našli čas aj na krátke cvičenie. Máme pre vás 3 tipy cvičení, ktoré vám pomôžu pri bolesti chrbta, ktorú mávate počas vykonávania svojej práce.

1. Jednoduché kardio cvičenie

Keď prídete do práce, nechoďte na svoje poschodie výťahom. Dajte si predsavzatie, že každý deň na svoje poschodie pôjdete po schodoch. Ak pracujete moc vysoko, dávajte si postupné ciele. Po schodoch choďte najprv len na tretie poschodie a zvyšok sa vyvezte výťahom. Každý týždeň pridajte jedno poschodie. To platí, aj keď prídete domov a bývate v paneláku. Lepšie začať pomaly, ako vôbec JAko ďalšie jednoduché kardio cvičenie je, chôdza. Keď potrebujete kolegovi povedať novú informáciu, nepíšte mu mail a ani mu nevolajte. Zdvihnite sa zo stoličky a choďte za kolegom osobne. Pretiahnete si svoje telo a nepresedíte tak kompletne celý deň na stoličke. V prípade, že robíte z domu, si občas popri stoličke „zabehajte“ na mieste. Vaša chrbtica sa vám zato odvďačí.                                                                              

2. Vhodná stolička na sedenie

Je veľmi dôležité, aby ste sedeli na stoličke, ktorá vám vyhovuje. Vyberte si takú stoličku, ktorá umožňuje, že budete počas sedenia aj cvičiť. Ak si neviete rady, skúste stoličku, ktorá má sedák s pružinovým mechanizmom 4. generácie, ktorá vám zabezpečí pohodlné sedenie a zároveň aj prospešné cvičenie pre vašu chrbticu. Aj Mgr. Dušan Lavrinčík, fyzioterapeut z  Centra zdravého sedenia radí: "SpinaliS ako jediná stolička má sedák upevnený na pružine, ktorý sa pohybuje do všetkých strán a tým kopíruje pohyby vášho tela, čo je veľmi prirodzené a príjemné. Sedenie na zdravotných stoličkách SpinaliS má rovnaké účinky ako sedenie na rehabilitačnej lopte, na SpinaliS však oproti lopte môžete sedieť celý deň, pretože sa môžete oprieť o opierku, čo na lopte chýba.“

Stolicka_Stol_Office

3. Rýchle cviky

  • dotknite sa neba– sadnite si na stoličku, natiahnite obe ruky nad hlavu a vyťahujte sa smerom k oblohe. V tejto pozícií držte 10 sekúnd a cvik opakujte aspoň 5 krát. 
  • gumový krk – v sede natočte svoje pravá ucho nadol k pravému ramenu (nemusíte sa ho dotýkať). Podržte ho v tejto pozícií niekoľko sekúnd a opakujte aj na ľavú stranu.
  • ramena vysoko– zdvihnite obe ramená smerom k vašim ušiam a na pár sekúnd ich tam podržte a uvoľnite. Opakujte niekoľkokrát.
  • otvorený hrudník– Dajte si obe ruky za chrbát a pritlačte ich dlaňami k sebe. Posaďte sa vysoko a držte 5-10 sekúnd.
  • ohnutie– natiahnite pravú ruku nad hlavu a natiahnite sa čo najviac doľava a jemne sa ohnite. Podržte to niekoľko sekúnd a urobte to aj na opačnú stranu.
  • drep– veľmi jednoduchý cvik. Postavte sa z kresla a sadnite si naspäť. Toto opakujte 10 krát.

DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - 3 tipy cvičení popri práci, ktoré vám pomôžu s bolesťou chrbta

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

branko307
branko307
 13.8.2020 10:23

super cviky halvne s s tou fitloptou.akekolvek cvicenie je dobre. pomozu aj masazne lopticky ci valce alebo vankuse na sedenie. ja som kupoval fit lopu tu: https://www.ortoshop.sk/kategoria/pomocky-na-cvicenie/ super vec

 

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1902
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.