7 spôsobov, ako zvlhčiť pokožku doma

Advertoriál

Hovorí sa, že tvár je zrkadlom, v ktorom sa odráža charakter duše. Je lepšie, ak je zdravá a žiarivá. Aj ak nemáte prostriedky a čas na návštevu salónov krásy, vždy existuje aj iná možnosť.

7 spôsobov, ako zvlhčiť pokožku doma
Zdroj: Photo by Coline Haslé on Unsplash
28. AUG 2019

V tomto prípade existuje až 7 spôsobov, ako zvlhčiť pokožku a dodať jej požadovaný lesk doma. Dozviete sa o nich práve teraz s Makeup.sk.

1. Umyte si tvár chladnou vodou

Tento spôsob je dostupný pre všetkých. Všetko, čo potrebujete, je ísť do kúpeľne, otvoriť kohútik so studenou vodou a a umyte si tvár chladom. Je to v pohode, pretože horúcou vodou vysušuje sa pokožka. Zavedenie takéhoto užitočného zvyku do života nielen dokonale ovplyvní stav pokožky tváre, ale ráno tiež oživí a večer zmierni únavu. Presne to, čo lekár nariadil. 

2. Používajte scruby

Scrub je jedným z najlepších prostriedkov na líčenie. Ak je vysoko kvalitný, pokožka po aplikácii stáva hladkou a hodvábnou. To je presne to, čo potrebujete. Ale nepreháňajte to. Môžete ho používať najviac 1-2 krát týždenne.

3. Odborníci odporúčajú papierové utierky

Podľa kozmetológov môžu uteráky aj z najjemnejších a najprirodzenejších látok negatívne ovplyvniť stav našej pokožky. Preto sa po umytí odporúča použiť papierové utierky alebo obrúsky.

4. Do toaletného stolíka pridajte termálnu vodu

Predpokladá sa, že termálna voda dokonale vyživuje a zvlhčuje pokožku, pomáha odstraňovať suchosť. Toto je presne ten prostriedok, ktorý by mal byť vo vašom arzenáli.

5. Vyberte si výlučne vysoko kvalitné výrobky starostlivosti a dekoratívnu kozmetiku

Krémy, masky, riasenky, púdre, rúže - to všetko je teraz drahé potešenie, ale  to stojí za to. Vyberte si výlučne hypoalergénnu kozmetiku od dôveryhodných značiek.

6. Dajte pozor na stravovanie

Bohužiaľ, škodlivé potraviny, ktoré niekedy idu do žalúdka, môžu byť škodlivé tak vnútri, ako aj vonku. Mastné jedlá, koláče a pečivo, fastfood - to nie je to, čo naše telo a naša pokožka potrebujú. Uprednostnite ovocie a zeleninu, obmedzte príjem cukru a jedného dňa vám za to poďakuje odraz v zrkadle.

7. Obmedzte príjem kávy a alkoholu

Osviežujúci ranný nápoj a relaxačný kokteil sú tak atraktívne. Ale to vôbec nie je to, čo naša pokožka potrebuje. Nie je potrebné ich úplne vylúčiť, ale dôrazne sa odporúča obmedziť ich príjem.

Kontrolujte stav vašej pokožky, používajte iba osvedčené výrobky pre starostlivosť o pleť a make-up, dodržujte sa zdravého spôsobu života. To všetko vám dá požadovaný obraz v zrkadle.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 7 spôsobov, ako zvlhčiť pokožku doma

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1886
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.