Ako sa zbaviť váhy po pôrode

Takmer všetky ženy trápia po pôrode prebytočné kilá. Samozrejme existuje x rôznych diét, pomocou ktorých kilogramy stratíte. Ale takýto spôsob má veľa negatívnych vplyvov. Ako teda získať späť svoju váhu a popritom neuškodiť sebe, ani dieťaťu?

Ako sa zbaviť váhy po pôrode
27. APR 2017

V prvom rade si treba uvedomiť, že kilá, ktoré vám momentálne prekážajú, ste naberali deväť mesiacov. Preto by bolo vhodné dať telu dostatok času, vrátiť všetko do normálu. Optimálne je zhadzovať približne 1 až 1,5kg mesačne po pôrode.

Kojiť, kojiť a kojiť

Kojenie je veľmi dobrý pomocník pri chudnutí. Spálite pri ňom veľmi veľa energie. Snažte sa kojiť čo najdlhšie (materské mlieko totižto obsahuje veľa živín) prospeje to vášmu dieťaťu aj vám. Samotným kojením dokážete spáliť 0,75kg za mesiac. 

Dodržiavanie pitného režimu

Počas tehotenstva a pred samotným pôrodom si telo vytvára veľké zásoby vody. Práve preto je veľmi dôležité po pôrode nasadiť pravidelný pitný režim, ktorý vám pomôže zbaviť sa nazhromaždenej vody (ak má telo dostatočný príjem vody, nemusí si vytvárať nadbytočné zásoby a tie vytvorené zmiznú). Dá sa to pozorovať už po dvoch až troch týždňoch.

Správny jedálniček

V žiadnom prípade by ste sa počas kojenia nemali púšťať do žiadnych diét. Mohlo by to totiž viesť k zastaveniu laktácie.   

Čo by mal obsahovať váš jedálniček

  • Mlieko a mliečne výrobky
  • Ryby, mäso, vajcia a strukoviny
  • Zelenina
  • Ovocie
  • Obilniny

 

Pravidelný pohyb

Po pôrode sa určite k pohybu vracajte pozvoľna. Začať by ste mali s prechádzkami a následne s jógou a preťahovacími cvičeniami. Veľmi dôležité je do cvičenia zaradiť Kegelové cviky, keďže svaly pošvového svalu a panvového dna sú po pôrode oslabené. Až po šesťnedelí je vhodné začať s aerobikom a precvičovaním brušných a chrbtových svalov.

Zdroj titulnej fotky: Thedanw, CC0


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako sa zbaviť váhy po pôrode

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1871
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.