Botox už dávno nie je strašiak. Pomôže vráskam, úsmevu aj poteniu

Advertoriál

Nástup botulotoxínu do estetickej medicíny bol sprevádzaný dilemou, či ide o jed alebo liek. Ako už dnes vieme, pravda je na oboch stranách a rozhoduje spôsob, akým sa používa.

Botox už dávno nie je strašiak. Pomôže vráskam, úsmevu aj poteniu
29. OKT 2019

Slovenská priekopníčka v jeho využívaní, MUDr. Alexandra Rozborilová, ho jednoznačne odporúča, ale dodáva, že len na renomovanej klinike, ktorá má kvalitný materiál a dôsledne dbá na odbornosť svojho personálu.

Presne týmto spôsobom pristupujú k botulotoxínu na klinike Esthetic. „Pracujeme s ním najdlhšie zo všetkých odborných centier na Slovensku, v tematike sa ďalej vzdelávame a školíme ďalších odborníkov. Aplikácia botulotoxínu je u nás bezpečná, efektívna a osvedčená metóda, ktorá sa využíva nielen na odstránenie vrások, čo je jeden z najpopulárnejších estetických zákrokov na svete,“ hovorí profíčka v oblasti skrášľovania tela. 

Botox, ako sa botulotoxín bežne nazýva, je riešením aj proti nadmernému poteniu. V tomto prípade sa aplikuje do podpazušia alebo do dlaní a dosiahnutý efekt sa ráta na mesiace. V prípade dlaní to býva okolo polroka, botulotoxín v podpazuší môže byť riešením proti poteniu niekedy aj na celý rok. Samozrejme, efekt je individuálny, no botoxom sa intenzita kropají výrazne upravuje.

rozborilova

Skúsená lekárka ďalej dodáva: „Na základe pozitívnych výsledkov kráčame vpred a botulotoxín využívame aj na liečbu vrások nad hornou perou či na krku. Dokonca ním možno bez operácie podvihnúť špičku padnutého nosa či odstrániť odhaľovanie horného ďasna pri usmievaní sa. Veľmi dobré výsledky aplikácie botulotoxínu dosahujeme jeho kombinovaním so vstrebateľnými implantátmi, čím vieme zlikvidovať napríklad vrásky hnevu medzi obočím.“

Botulotoxín svojimi účinkami pomohol aj ku vzniku celkom nového zákroku. Tzv. mezobotox je jeho spojením s mezoterapiou, teda s injekčnou technikou vpravovania účinných látok do pokožky. V tomto prípade je mezoterapia obohatená o riedený botulotoxín a výsledkom je celkové oživenie pleti s ešte lepším vyhladením vrások. Ideálne pre kompletnú starostlivosť o krajšiu pleť.

Alexandra Rozborilová prezrádza, že v mnohých prípadoch funguje dávka botoxu ako dávka dodaného sebavedomia: „Dnešné možnosti estetickej medicíny sú úžasné a dermatológovia spoločne s plastickými chirurgami dokážu ľuďom plniť sny. Sama vidím, že sa klienti po zákrokoch cítia lepšie, sú so sebou spokojnejší a viac sa usmievajú. No a čo je najdôležitejšie, vďaka tomu sa aj svet začne usmievať na nich.“


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Botox už dávno nie je strašiak. Pomôže vráskam, úsmevu aj poteniu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1888
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.