Cestoviny, ktoré pomáhajú budovať svaly a chudnúť

V dnešnej dobe je možné takmer všetko. Dokonca aj vo fitnes výžive môžete jesť cestoviny bez toho, aby ste „zahodili“ čas strávený v posilňovni. 

Cestoviny, ktoré pomáhajú budovať svaly a chudnúť
4. MÁJ 2016

Umožnia vám to bielkovinové cestoviny (Organic Protein Pasta) od slovenského výrobcu proteínových doplnkov stravy Max Sport.

V čom sa odlišujú Organic Protein Pasta od obyčajných cestovín?

Obyčajné cestoviny majú  vysoký obsah sacharidov a nízky podiel bielkovín, čo vo fitnes nie je veľmi žiadané. Teraz sa však milovníci cestovín nemusia obmedzovať ani počas „rysovačky“. Organic Protein Pasta majú totižto veľmi vysoký podiel bielkovín a nízky podiel sacharidov, pričom chuť a aj kvalita je na veľmi vysokej úrovni. Skúšal som ich sám a mal som dosť veľký problém sa ich dojesť ;-).

Tieto cestoviny je vhodné použiť do akýchkoľvek receptov ako náhradu obyčajných cestovín. Na trhu sa nachádzajú dve verzie:

  • Fettuccine zo zelenej sóje
  • Špagety z čiernej fazule

proteínové cestoviny
Zdroj foto: maxsport.sk

Cestoviny sú vyrobené minimalisticky – iba z vody a strukovín, vďaka čomu obsahujú až 42 % rastlinných bielkovín. Suroviny na výrobu oboch typov pochádzajú z ekologického hospodárstva a ide o bezlepkové výrobky.

Kde všade je možné tieto cestoviny použiť?

Samozrejme, môžete ich použiť ako prílohu v rámci obeda, ale v tomto prípade aj na večeru, vďaka nízkemu obsahu sacharidov. Ja som ich kombinoval hlavne s kuracím mäsom, tuniakom, mozzarellou a, samozrejme, čerstvou zeleninou a olivovým olejom. Vďaka tomu som prijal vysoký podiel bielkovín, zdravých tukov, vitamínov, vlákniny a aj nejakých sacharidov.

Vhodnou kombináciou by mohli byť aj cestoviny s tofu a čerstvou zeleninou. 

Proteínové cestoviny získali aj prestížne ocenenie

Na fotografii sú Peter Kulich a Martin Poledna z Max Sportu. Sú hrdí na prestížne ocenenie za proteínové cestoviny z dubajského potravinárskeho veľtrhu, kde ako jediní reprezentovali našu krajinu.

proteínové cestoviny

Moje testovanie má jednoznačný záver

Ako znie záver môjho testovania týchto lahodných cestovín? Odporúčam ich každému, kto sa snaží vybudovať si svalovú hmotu, stratiť tuk alebo sa iba zdravo stravovať. Okrem výborného zloženia majú aj vynikajúcu chuť.

Viac informácii o zložení a nutričných hodnotách nájdete na www.maxsport.sk

Zdroj foto: maxsport.sk

Zdroj: PR


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cestoviny, ktoré pomáhajú budovať svaly a chudnúť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1631
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.